”Yırt at barbarın sana sabırdan dokuduğu küflü kefeni” – Hilmi Toy

Hilmi Toy
Yazar

“Yırt at barbarın sana sabırdan dokuduğu küflü kefeni! Unutma! Kında duran onur paslanır!” diyor şair Nihat Behram

Mayıs’ın son kanlı günü olsada Nurhak’tan Haziran’a akan günlerdi. Kadir, Sinan, Alp’tı Nurhak’tan Haziran’a akan gündü. Dün değildi yaşanan, bugünden de öte bir gelecekti yanağında bir devrimin öpücüğü olan. ‘Saraylar gider Gezi kalır!’ bu gök gürültüsü, bu şimşekler içinde gök kubbenin altında. Bu yeryüzünün halklardan oluşan çiçek bahçesinde ağaçlara bakıp bakıp, ormanı görerek, ‘bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine’ davetinde, hasretinde inanın, inanın gönül rahatlığıyla diyebiliriz elbette: “Siz gidici, biz kalıcıyız!” yani “onlar gidici, Gezi kalıcı!”.

Gün güne, günler güne umut olsun, güzellik olsun. Yaşayan dostlara sevgi selam, gidenlerimize saygı, güzel anılarına elden ele bir karanfil olsun, olmazsa kan kırmızı güller olsun.

Hilmi Toy

Next Post

BEN DE ÜLKEYİ SEYREDİYOR VE UTANIYORUM/Erdal Yıldırım

Pts Haz 1 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Devlet yetkililerinin, kolluk güçlerinin bilgisi, desteği ve korumasındaki tetikçi faşist piyonlarca katledilen Hrant Dink’in eşi Rakel‘e ve Hrant Dink Vakfı avukatlarına “Bir gece ansızın gelebiliriz” şeklinde mesajlar gönderiliyor. Irkçı, gerici, faşist iktidarın ülkeyi getirdiği ortamı, halklar ve toplumlar arasına ektiği düşmanlıkları duyuyor, görüyor ve […]
Translate »