Yerine kayyım atanan Batman Belediye Eş Başkanı Demir gözaltında

İçişleri Bakanlığı’nın yerine kayyım atadığı HDP’li Batman Belediye eş Başkanı Mehmet Demir, 2018’de başlatılan bir soruşturma nedeniyle gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı (AA) Demir’in Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca 9 Ekim 2018 tarihinde başlatılan soruşturma kapsamında HDP Batman il binasından çıkarken gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü bilgisini geçti.

Batman Belediye Eş Başkanı Songül Korkmaz, Batman Belediye Eş Başkan Yardımcıları Şehriban Aydın ve Salih Çetinkaya, Batman Belediye Meclisi Eş Sözcüleri Şükran Çelebi ve Recep Yargı, Silvan Belediye Eş Başkanı Naşide Toprak, Ergani Belediye Eş Başkanı Ahmet Kaya, Eğil Belediye Eş Başkanı Mustafa Akkul, Yenişehir Belediye Eş Başkanı Belgin Diken ile birlikte gözaltına alınıp, serbest bırakılmıştı.

Ayını akşam İçişleri Bakanlığı Batman, Ergani, Eğil, Lice, Silvan, Güroymak, Halfeli ve Gökçebağ belediyelerine kayyım atadı.

Demir daha sonra 26 Haziran 2020’de Demokratik Toplum Kongresi’ne (DTK) yönelik operasyonda da 41 kişi ile birlikte gözaltına alınmış, daha sonra serbest bırakılmıştı. (EKN)

Kaynak:bianet.org

Haber Merkezi

Next Post

Alman emniyeti WhatsApp mesajlarına ulaşabiliyor

Sal Tem 21 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Alman basınında, Alman Federal Emniyet Teşkilatı’nın şifreli Whatsapp mesajlaşmalarına ulaşabildiği öne sürüldü. Haberlere göre, emniyet teşkilatı bunu yaparken telefonlara casus yazılım yüklemeye de gerek duymuyor. Alman WDR ve BR yayın kurumlarının haberine göre, Federal Emniyet Teşkilatı (BKA), şüphelendikleri kişilerin Whatsapp mesajlarına casus yazılım yüklemeden […]
Translate »