Yeni (alt) normale hoş geldiniz – Juan Teixeira

Bizim neslimiz zaten diğer şoklar / krizlerden (gerçek veya icat edilmiş, büyük veya küçük) geçmesine rağmen, senaryo tekrar tekrar, bu kez kendi hikayesi ile tekrarlandı ve bin ile çarpıldı. Güçlü bir izlenim ve bilinmeyen korkusuyla başlıyoruz. Aniden, sokaklarda ve hayatlarımızda ilk kez (en azından çoğunluk için) ordu bizi evlerimizde kalmaya zorluyor. Hükümet bizi evde kalmaya zorluyor. Şimdi sesini yükseltme zamanı.

Bütün bunlar başladığında, değişim için bir umut havası üzerimde yıkandı. Mevcut birlikte yaşama ve sosyal örgütlenme modelimizin o kadar adaletsiz, eşitsiz ve intihara o kadar açık olduğunu düşündüm ki, “insanlar” ın görmemesi imkansızdı. Koronavirüs, yüzdeki göz bağını kaldıracak ve bize daha mantıklı bir yola gitmenin yolunu gösteren bir tokat gibi oldu. Sadece birkaç ay sonra, bu umut nefesi gerçekliğin sahnesiyle süpürüldü ve 2020’nin yıl sonuna kadar uzadı.

Her türlü ve önemsiz bilgi mizahi bir opus dei olarak çoğalmaya başlar . Kimse bir şey bilmiyor, ama teyzemin kuzeni bir hemşire ve bana insanların hastanenin koridorlarında öldüğünü garanti ediyor.

Görüntülü arama yapmak için uygulamaların indirilmesi Ağustos ayını yapıyor ve bizi Giorgie Dann’ın bir şarkısı gibi bırakıyor. Hiçbir şey anlaşılamamıştır, ama biz bunun içindeyiz. Sonsuzluğa, ötesine ve başlangıç ​​noktasına geri hiper iletişim kuruyoruz. İyi yuvarlanma bir görünüm oluşturur. Hepimiz birbirimizi seviyoruz, hepimiz birbirimizi destekliyoruz ve hep birlikte dışarı çıkacağız. Pencerelerde, Bay Wonderfull’un gökkuşağı posterleri ve mesajları,  Pandemia sürümü . Saat 20: 00’de toplu katarsis. Birbirimizi seviyoruz . 

Zizeck ilk puanları ve atım Chul Han.  Değişim mümkündür . İklim değişikliği ile birlikte Venedik’te denizanası var! Madrid Toledo’dan görülüyor! Bu kriz bizi insanlık için yeni bir ufuk olan uyuşukluktan uyandırdı. Evde sıcak, hayatımızın pek bir anlam ifade etmediğini keşfettik, ancak boş zamanla ne yapacağımızı da bilmiyoruz. Günler geçiyor . Bazıları kilerde saklanan binlerce rulo tuvalet kağıdına sahiptir. Diğerleri tüm bina için ekmek yaparlar, ancak dağıtmazlar. Diğerleri TikTok için dans ediyor ve neredeyse oturma odası masasını kırıyor.  

Bazıları nefret ettikleri işi kaçırmaya başlar. Diğerleri çocuklarının yorgun olduğunu ve belki de kaba olduğunu söylediğinde öğretmenin haklı olduğunu fark ederler. Ferreras’ın ölüm ölçer eklenmeyi bırakmaz ve Ana Rosa, komünistlerin onu mahvettiğini söylüyor. Netflix’te ilginç bir şey kalmadı. “Bugün Aslında Dündü” terimi aniden anlam kazanır. Aynı rutinler. Aynı duygular. Aynı cadde, uzaktan aynı park, aynada kendime bakıyorum ve  yaşlandığımı hissediyorum … Amcık, bir ay oldu! Farkında olmadan, Chul Han geri döndü ve bir heyelan tarafından nasıl kazandığını çok iyi bilmeden geldi.  İyi rollizmden komploya geçiyoruz .

Kayınbabanın söylemi değişti ve şimdi kuzenimin amcasından bize gelen bilgiler, Trump ile ligde dünyaya sahip olmak isteyen ve 5G sayesinde virüsü Madrid’e yaymayı başardıklarını iddia eden tüm Çinlilerin suçu olduğunu garanti ediyor. Bill Gates tarafından desteklenen Bolivarcı bir diktatörlük kurduğu için 8M’in feminazisine teşekkürler.

Saat 20: 00’deki alkış artık aynı şeyi motive etmiyor ve sonrasında DJ de yorgun. Bay Wonderfull Pandemia baskı posterleri soluk ve bir zombi filmindekine benziyor. Kahretsin. Daha iyisi için değişim hayalleri olmadı, ne de artık beklenmiyorlar. Tuhaf çünkü hiçbir şey yapmadık. Olursa olsun …  Yeni (alt) normale ulaştık!

Bu yeni senaryoda, bizi coplara getirenler, zaten fiziksel olarak kendi ustalarını ve diğer son nesil isyan ekipmanlarını bir araya getiriyorlar. Elbette alacak. Ve psikolojik düzeyde,   bizi bu yeni (alt) normale sevdirecek yeni neoliberal gaz ışığının örneklerini zaten görebiliriz  . 

Terime aşina olmayanlar için,  gaz aydınlatması  , kurbanın kendi algısını, yargısını veya hafızasından şüphe duymak için manipüle edildiği, ince (ama çok etkili) bir duygusal istismar ve psikolojik kontrol şeklidir. endişeli, şaşkın, hatta bunalımlı. Ve bu nedenle, kolayca manipüle edilebilir. Tam olarak  sistem tarafından kullanılan tekniklerden biridir üzerine çengel tutmak için . Gazeteci Julio Vincent bir aydan uzun bir süre önce uyardı (uzak geçmiş!)  İlginç bir makalede ve şimdi görüyoruz.

Reklam, medya, kurumlar,  düşünce kuruluşları , kitlesel kültürel tüketim ürünleri … neoliberalizmin zihinsel manipülasyon mekanizmaları tüm hızıyla çalışıyor, böylece yeni (alt) normalliği durdurulamaz bir arzu ile kucaklıyorsunuz ve hatta kendinizi sorgulamadan başka olasılıklar da var. Ve eğer varsa, onlar ETA’dır.

Şüphesiz “kabin sendromu” hakkında bir şeyler duydunuz evden ayrılmanızı ve yeni postcoronavirüs gerçekliğini kabul etmenizi zorlaştıran şey budur. Bildiğimiz gibi dünyanın evden ayrılmakta zorlanmakla hiçbir ilgisi yok. Aslında, patronunuz için bir fazlalık yaratmak için günde sekiz saat çalışmayı seviyorsunuz, böylece iş yaratmaya devam edebiliyor ve sadece küçük faturalarda yaşamak isteyen tembel mafyayı koruyabiliyor. Kendiniz hakkında düşünmek için zamanınız olduğu yerde çalışmak için o küçük otobüs / metro / araba saat seviyorum. Ve her şeyden önce, eve yorulmayı ve çocuklarınızla oynama cesaretini sevmiyorsunuz. En sevdiğiniz hobiniz terlemek için kapalı bir alana giriyor ve karnınızı düzleştirmek için sloganlar atıyor ve böylece iki günlük tatilinizde Instagram’a harika fotoğraflar yükleyebilirsiniz, Ve tüm tasarruflarınızı herkesin kıskançlığı olan göksel bir yere gitmek için harcadığınız yer. Neden hayatınız gerçekten çok havalı ve normale dönmek istememenizi sağlayan şey kabin sendromudur. Ama sakin, her şey ortaya çıkıyor. Tekrar alışverişe başlayabildiğimiz anda, Iphone XI’yi çıkarır çıkarmaz veya arkadaşlarımla bir Kola alabilirim, daha önce olduğu gibi tekrar tamamen mutlu olacağız. En azından televizyonda söyledikleri bu.

Şu anda, bu yeni (alt) normalliği kucaklayan hislerden yavaş yavaş kurtulmak gerekir. Gerçekte, yaşam öncekiyle aynıdır, sadece yeni koşullara uyarlanır. Aynı kafeye gidebiliriz, sadece şiş, gazete ve barların yarısı kapalı. Aynı alışverişe gidebiliriz, bir kuruşumuz yok ve sokakta yarım saat sıraya girmeliyiz. Yavaşça.

Bu yeni (alt) normallerinde, daha fazla sayıda ölümden kaçınmak için el ele savaşmış olanlar zaten reddedilmiş ve yeni bir önemsiz sözleşmenin şansını bekliyorlar. Elbette kollarının altındaki Asturias Prensesi Ödülü ile sakin ve gurur duyacaklar. Bu salgın sırasında diğer insanların kollarını kırdığı için maaşlarını % 20 oranında artıranlara, Ulusal Polis ve Sivil Muhafızlara gitti. Onları sokaklarda sallasaydık kötü bir zaman geçirirdik, şüphesiz bu promosyonu herkesten daha fazla hak ettiler.

Aynı sevgili soylularımız gibi.   Majesteleri Kral, onlardan birkaç litre süt ve yağ için işbirliği yapmalarını istediği anda, nüfusa yardım etmek adına döktüler ve İspanya’da litre sütü olmayan bir çocuk olmadığını söylediler. Virüsün yaşam tarzımızı sona erdirmek isteyen Çinlilerin suçu olduğunu (şüphe durumunda) tekrar hatırlayalım. Özel bakım evlerindeki ölülerin pigtaillerin hatası olması ve Tito Amancio’nun sağlığa çok fazla malzeme bağışlaması daha da kötü oldu, ama biz bırakmadık. Ve her şeyden önce:  toplumsal cinsiyet şiddeti gibi, iklim değişikliği mevcut değildir.  Her ikisi de, kapitalizmin bize sunduğu sınırsız büyüme ve aşırı mutlulukla bizi zorlamaya kararlı yeni progreslerin icatlarıdır. 

Artık biliyorsunuz, çevrenizde olan hiçbirşeyin, son on yıllardaki ekonomik ve sosyal sistemle hiçbir ilgisi yok. Hepsi bir chinomasonic komplosudur. Kapitalizm çalışır. Benimle tekrar et:  kapitalizm çalışıyor . Normallik harikaydı. Ve yeni (alt) normallik de harika olacak. 

Yeni (alt) normale hoş geldiniz !!

Kaynak: spanishrevoluation … Not: Çeviri hataları SimurgNews’e aittir.

Koordinator00

Next Post

''Ben Neredeyim''

Pts Haz 29 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 “Ben Neredeyim�� teması ile başlayan 28. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası etkinlikleri, COVID-19 pandemisi nedeniyle, tarihinde ilk kez dijital olarak gerçekleşti.  Bu sene İstiklal Caddesi ve Taksim’de online olarak buluşan LGBTİ+’lar onur mücadelesini tarihsizleştirmek isteyenlere karşı “Bizler varız, mücadelemiz var, tarihimiz var. Sizlerin onayına muhtaç […]
Translate »