YAŞAMAK… HİLMİ TOY

“Yaşamak,
Anlayarak bir usta kitap gibi
bir sevda şarkısı gibi duyup
bir çocuk gibi şaşarak YAŞAMAK…
Yaşamak: birer birer
ve hep beraber
ipekli bir kumaş dokur gibi…
Hep bir ağızdan
sevinçli bir destan okur gibi YAŞAMAK” dediği gibi Nazım ustanın.

Bugün bayram, yaşamak tadında, yaşamak güzelliğinde bayramlara hasret emekçi insanlığın gönlü. Bugün bayram, dünyanın hemen her ülkesinde açlıktan, evsizlikten, yoksulluktan, taciz ve tecavüzden kadınlar, çocuklar öldürülüyor her gün, insanlık katlediliyor.

Bugün bayram, mazlum halklara karşı egemenler, dünyanın zenginliğini elinde zorla toplayan, savaş gücünü elinde bulunduran emperyalistler ve işbirlikçileri savaş, yağma, talan, sansür, baskının her türlü zulmünü uyguluyor.

Bugün bayram, Eşitlik, kardeşlik, barış ve adalet için ses ver, güç ol, çocuklar öldürülmesin, şeker de yiyebilsin, sokaklarına bayram gelsin tüm dünyanın. Bayramınız kutlu olsun.

“Bayram benim neyime, kan damlar yüreğime” demiyeceğimiz, denmeyecek günler, bayramlar için ses verin, birlik olun, güç olun; diller lal olmasın, kalemlere kelepçe, beyinlere sansür zinciri vurulmasın; yazana, çizene, düşünene zindan kapısı görülmesin; Insanın insana zulmü, kula kulluk bitsin, emekçi insanlık bayram etsin. İnançlar özgür, insanlık savaşsiz ve sömürüsüz bir dünyada yaşasın.

Bugün bayram. Yüreklerinize gül damlasın, bayramınız kutlu olsun. Umutlu ve mutlu olun.

Koordinator00

Next Post

El Salvador 'da Kapitalizmin yol açtığı doğa felaketi

Pts Ağu 3 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 ADA MEMBRENO (EL SALVADOR) La Pagina (sayfa gazetesi kaynaklarına göre) bu gece içişleri Bakanı Mario Durán, Baterías Récord fabrikasının çevresinde, bu gece güçlü bir yangının çıktığı ve İtfaiye tarafından savaşıldığını duyurdu ve San Juan Opico’da kırmızı bir uyarı yaptı. Ancak Kırmızı Alarm ‘dan, üç […]
Translate »