Yaşam Kazandı…İbrahim Gökçek ölüm orucunu sonlandırdı

Haber Merkezi

Kamuoyuna Grup Yorum adına yapılan açıklama ile İbrahim Gökçek’in ölümorucuna ara/son verdiği duyuruldu. Ve yayınlanan video ile İbrahim Gökçek’in hastaneye kaldırıldığı görüntüleri yeraldı.

Ibrahim Gökçek’in Grup yorum’un konser verebilmesi için Valiliğe yapılan başvuru sonrası ölüm orucunu bırakması, taleplerinin kabul edildiği yorumlarına yol açtı. IHD kaynaklarına göre başvuru ve kamuoyu duyarlılığının oluşması üzerine İbrahim Gökçek’in eylemine ara verdiği ifade edildi.

””Grup Yorum direnişi, siyasi bir zafere ulaşmıştır. Dünya genelinde biz siyasi bir zafer kazandık. Şuan talepler hususunda görüşmeler de olumlu gidiyor. Taleplerin kabul edilmesinde, devamında da olumlu gitmesini umuyoruz. DKÖ temsilcileri kefil olduklarını açıkladı. Siyasi bir zafer kazandığımız ve direniş amacına ulaştığı için, İbrahim Gökçek direnişine ara veriyor. Taleplerimiz kabul edilene kadar mücadelemiz farklı yöntemlerle devam edecek. İbrahim size selam söylüyor. Gözleriyle, inancıyla selamlıyor sizleri. Biz kazandık, güçlüyüz. Bütün dünya şunu gördü. Direnmeyerek, teslim olarak biz hiçbir şey kazanamayız. Bugün Türkiye’de direnenler var, umut var, biz varız. Biz korkmuyoruz, güçlü biziz. Türkiye halklarının ölümsüz şarkısı oldu Helin. Biz direnmeye devam edeceğiz. Yaşasın direnişimiz.”(1)

Gelinen aşamada Ibrahim Gökçek’in yaşama döndürülmesi ve Grup Yorum daki yerini alarak türkülerini seslendirmeye devam etmesi aslolan ve … yaşam kazandı. Sistemin ölüme terketme biçimindeki yargısız infazının dişlerinin arasından İbrahim Gökçek alınmış oldu.

Dipnot : Grup Yorum açıklaması, Gazeteci ve Tiyatro sanatçısı Tülay Yıldırım Ede Facebook hesabından aktarılmıştır.

Haber Merkezi

Next Post

Dersim gerçekliği ve Sinan Meydan tarihçiliği/Kazım Gündoğan

Sal May 5 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Bir süre önce internette bir video izledim. Programın adı; Saklı Tarih. Konuşmacı; tarihçi(!) Sinan Meydan. Sunucu ise, “Haydi hocam şu saklı tarihi çıkar ortaya da herkes görsün ve bütün cumhuriyet düşmanları alsın dersini!” motivasyonunda… Kendi deyimleriyle “Dersim’deki Saklı Tarih”i açığa çıkaracaklar. Ancak Dersim gerçekliğini, kimin bugüne kadar sakladığını ve neden “saklı […]
Translate »