Uyan! Gün Akıyor Geleceğe… Levent Kaçar

Yolunda gitmeyen birşeyler var bu havada. Yolsuzluğu havanın iç karartıcı griliğinden gelmiyor ama. Onu güzelleştirip gökkuşağına dönüştüremeyen tek renkli insandan, yani senden geliyor güzel kardeşim, benden geliyor yani. İnsanlık uyurken bizler yani uyuduğunu düşünmeyen asiler de uyku düzenine geçtik. Ondandır içimin kurt kaynaması. Sen şimdi ne yapıyorsun hayata dair, doğaya kattığın ne var? Düşünüyor musun mesela? Bir projen var mı çocuklar için? Hangi kitabı okuyorsun son zamanlarda? Bugün kendin ve sevdiklerin için ne yaptın? Bana bir cevabın var mı örneğin? Benim bir cevabım yok sana. Senin cevabın sende, benimki de bende.

Merak ediyorsan ben epeydir okuyorum. Hatta bir süredir yazmaya bile başladım; okumak yetmiyor artık. Öğrenirken öğretiyor, öğretirken bidolu bilgi biriktiriyorum çıkınımda. Bu aralar bir de film çekeceğim geçmiş günlerden geleceğe köprü olsun diye. Üretiyorum yani; sadece tüketmek eğlendirmiyor artık. Bakalım kıskanıp sen de yazacak mısın bildiğin konularda? Paylaşacak mısın bizim çocuklarla? Zaman müthiş, Dünya çok hızlı değişiyor. Dün yazdıklarımız bugün yalan oluyor. Dün öğrendiklerimiz bugün bildiklerimizi karşılamıyor. Uyuma! Uyan tembellik dünyasından, gençlere anlat hikayeni, onlardan öğreneceğin çok şey var. Teknolojiye, bilime, günlük siyasete bak; neler oluyor bugünden yarına. Bi de şiir yaz mutlaka; şiir iyileştiren sağaltıcı bir merhemdir bana. Zor iş, şiir yazmak da fotoğraf çekmek gibi. Birkaç dizede kocca bir hikayeyi, bir fotoğraf karesine sığdırmak. 

Yani benim güzel kardeşim; dünyayı değiştirmek istiyorsan önce kendinden başlamalısın işe. Ben öyle yapıyorum, aklım erdiğince…  Eyvallah.

Levent Kaçar

Next Post

“Özgürce Ayrılma Hakkı Karabağ’ındır”

Paz Eki 11 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 KÖLN| 10.102020 | Köln’de bir araya gelen demokratik kitle örgütleri “Özgürce Ayrılma Hakkı Karabağ’ındır” dedi. “Karabağ’a Barış” sloganı ile bine aşkın kişi 9 Ekim Cuma günü Köln Dom Kilisesi önünde, Erdoğan ve ortaklarına ellerini Karabağ’dan çek dediler. Armenische Gemeinde Köln’ün düzenlediği mitingde, yapılan konuşmaların […]
Translate »