Üniversiteli Gülistan Doku’ya ne oldu?

168 gündür Gülistan Doku kayıp ve soruşturma da ilerlemiyor. Polis neden Zaynal Abakarov’un telefon kayıtlarını bugüne kadar incelemedi?

Şiddete uğruyorlar. Taciz ve Tecavüz mağduru oluyorlar. Şikayetçi olmak için Polise başvurduklarında hakarete uğruyorlar. Polisin onur kırıcı davranışlarına karşı çıktıklarında dayak yiyorlar ve bu dayak esnasında polis’in ceketinin düğmesini kopardığı için yargılanıyorlar.

Katlediliyorlar ve kaybediliyorlar. Son yılların kadına şiddet ve kadın katliamları istatistikleri suç oranlarının tavan yaptığını gösteriyor.

Bunlardan bir tanesi evet sadece bir tanesi Gülistan Doku ve annesi soruyor; Abakarov ailesine neden “özel muamele”? 168 gündür kızlarının ölüsüne bile ulaşamazken şüphelinin Rusça telefon kayıtlarının bugüne kadar incelenmemesi bu soruyu haklı çıkarıyor.

Özellikle Dersim’de kadınları hedef alan karanlık bir saha yaratıldı. İçinde Askeri görevlilerin, Polis ve Polis’le ilişkili çevrelerin rol aldığı çoğuda ölümle biten olaylar dinmiyor. Gülistan Doku’nun yaşam hakkı, Ailesinin Çocuklarının akıbeti hakkı kadar gelecek yeni benzer olayların önlenmeside bu kayıp sürecinin netleşmesine ve Gülistan Doku’nun bulunmasına bağlı.

Haber Merkezi

Next Post

“ TARİHE NOT” Kitabı Hakkında Birkaç Söz - Hasan Köse

Cts Haz 20 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Son yıllarda bizim “gelenek” ile ilgili olarak pek çok anı ve değerlendirme niteliğinde kitap çalışmaları yayınlandı. Kendi gerçekliğimizin ve tarihimizin tam olarak anlaşılması, gerekli derslerin çıkarılması ve geleceğe daha olgunlaşmış ve tamamlanmış bilgilerin sunulması bakımından, bu tür çalışmalar gerekli ve yararlıdır. İbrahim Ünal yoldaşın […]
Translate »