Ulm’da sürekli “Adalet Çadırı”

Hüseyin Şenol
Gazeteci

Ulm’de “Adalet istiyoruz” çadırı açıldı. Her salı ve çarşamba günleri saat 15.00 ila 18.00 arasında gerçekleştirilecek olan etkinlik, şehir merkezinde Münsterplatz girişinde.

Ulm Halk Cephesi tarafından dün saat 15:00-18:00 arası “Adalet İstiyoruz” şiarıyla enformasyon standı açıldı. Stand bugün de aynı saatte ve yerde yine açılacak.

Grup Yorum’un direnişini ve bu direnişte kaybettiklerini anlatan 3 adet pankart ve Halkın Avukatları Ebru Timtik, Aytaç Ünsal ve Özgür Tutsaklar Didem Akman, Özgür Karakaya’yı anlatan resimli dövizler asıldı. Ses cihazından Grup Yorum’un Türküleri eşliğinde yüzlerce bildiri dağıtıldı, imza toplandı.

Alman ve göçmen kamuoyunun çoğunluğunun “Direnişten haberdarız, çünkü Ulm’un her yerinde pankartlar ve yazılamaları merak edip Google’de araştırdık” demeleri dikkat çekerken, çalışmaların sonuç verdiğini gören aktivistler, bu sözler karşısında sevindiklerini açıkladılar.

Irkçılığa, Yozlaşmaya, Baskılara karşı Adalet istiyoruz pankartının da bulundu çadırı onlarca kişi ziyaret etti.

Yapılan konuşmalarda, direnişçilere sahip çıkılacağının altı çizilirken, Ulm Halk Cephesi tarfından çadırın her salı ve çarşamba günü kurulacağı belirtildi.

Simurg-News'i sosyal medyadan da takip edebilirsiniz!
Translate »