Ulm’da Grup Yorum ile dayanışma eylemi

Ölüm orunca bulunan Grup Yorum ile dayanışmada kararlılık sergilendi. Etkinliğe Halk Cephesi, ATİK, ADHK, AGİF, DKTM, DİDF, SOL, Güney Okurları, SYKP ve Ulm Alevi Kültür Merkezi Ulm örgütlenmeleri destek verdi.

“Ulm Grup Yorum’un Sesi olmaya devam edecek!” başlığıyla çağrıda bulunan etkinliği düzenleyenler , Ulm çarşı merkezindeki gösterisinde, “Grup Yorum’un sürdürmekte olduğu olduğu Ölüm Orucu Direnişine destek olmak ve başlattığı direnişi sahiplenerek, herkese ve Alman halkına duyurmaya çıktık” diyerek, pankart ve dövizleriyle kamuoyuna seslendiler.

Eylemde Almanca okunan bildiri, çarşıda bulunan kalabalığın durarak dikkatlice dinlenmesi eyleminin amacına ulaştığı şeklinde yorumlandı. Ayrıca eylemde Türkçe de açıklama okundu ve Almanca, Türkçe bildiriler dağıtıldı. Gitar eşliğinde Grup Yorum’un türkülerinin hep bir ağızdan söylenip Halay çekilmesi ile eylem sonlandırıldı.

Yapılan açıklamada, önümüzdeki günlerde de etkinliklerin devam edeceği duyurularak “Grup Yorum Direnişini zaferle sonuçlayana kadar Ulm’de eylemlerimizin her hafta devam edecek ve izin verilmesi halinde hatta hergün çadır veya enformasyon standı kuracağımızı demokratik kamuoyuna ilan ediyoruz” dendi. Konuşmacı sözünü “Grup Yorum Halktır Susturulamaz ve Yaşasın Ölüm Orucu Direnişimiz” sözleriyle bitirdi.

Halk Cephesi, ATİK, ADHK, AGİF, DKTM, DİDF, SOL, Güney Okurları, SYKP ve Ulm Alevi Kültür Merkezi üyeleri ve taraftarlarının dayanışma gösterdiği eylem ilgi büyüktü.

Next Post

USTANIN KADİM DOSTU, YADİGÂRI BALABAN [*] TEMEL DEMİRER

Çar Şub 12 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Utandı, sıkıldı Balaban, “Hayır.” “Ortaokula?” Daha çok ezildi, büzüldü. Şair Baba, şimdi kızacak diye korktu. “Hayır. Bizim köyde ilkokulun yalnız üç sınıfı vardı…” Şaşırma sırası şairdeydi. Ve o günden sonra “Dam” ikinci bir okul oldu Balaban’a. “O öğretiyordu, ben öğreniyordum. Ama çizdiklerim bir türlü […]
Translate »