Ulm’da 1 Mayıs başvurusu kabul edildi

Hüseyin Şenol
Gazeteci

Ulm’da demokratik örgütlenmelerin 1 Mayıs Kutlaması için yaptıkları başvuru kabul edildi. pazar günü bir araya gelecek girişimci kurumlar, toplantı sonrası açıklama yapacaklar.

Almanya’nın Ulm şehrinde bulunan ADHF, AGEB, AGİF, ATİF, KON-MED, MLPD ve SYKP örgütlenmeleri tarafından yapılan ortak açıklamada, başvurumuz kabul edildi ve ilan ettiğimiz gibi; 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın sokakta kutlanması için çalışmalarımız yürütmeye devam edeceğiz” dendi.

1 Mayıs Mitingi saat 11.00’de, Ulm şehir merkezinde bulunan ve kentin en büyük alanı olan Münsterplatz’ta gerçekleştirilecek.

Kurumlar adına bugün yapılan açıklama şöyle: “Ulm’da 1 Mayıs’ı kabul ettirdik. 1 Mayıs kutlaması için şehir idaresine yaptığımız 150 kişilik yürüyüş ve miting başvurusuna “150 kişiyi onaylıyoruz ama sadece miting olabilir” olarak kabul ettirdik. Kabul görmeseydi, Sigmaringen İdari mahkemesi’ne başvuracağımızı önceden duyurmuştuk. Miting bir buçuk saat sürecek ve girişimci kurumlar sayıyı kendi aralarında bölüşecekler (Diğer yerli ve göçmen kurumlara da kontenjan ayıracağız ). Geniş bilgiyi pazar günü gerçekleştireceğimiz hazırlık toplantısından sonra detaylı bir şekilde açıklayacağız.”

26 Nisan Pazar günü bir araya gelecek olan girişimci kurumlardan, ADHF, AGEB, AGİF, ATİF, KON-MED, MLPD ve SYKP’li temsilciler toplantı sonrası açıklama yapacaklar. Pazartesi de saat 14.00’te şehir idaresiyle son hazırlıklar görüşülecek.

Koordinator00

Next Post

ÖĞRENCİSİ OLDUĞUM ‘İNSANCIL’A DAİR[*] TEMEL DEMİRER

Cum Nis 24 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 “Bozuk bir saattir yüreğim, hep sende durur.”[1] ‘İnsancıl’ ile 90’lı yıllarda el kapılarının gri gökleri altında, Fransa sürgünlüğümde tanıştım. O günden beri Cengiz Gündoğdu’ya, ‘Hocam’ diye hitap ederim; çünkü ben bir ‘İnsancıl’ öğrencisiyim. “Neden” mi? Lev Tolstoy’un, “Bilinç, bir insanın başına gelebilecek en yüce, […]
Translate »