Trump’ın Milyoner Ekonomi Danışmanı, Milyonlara İşini Kaybettiren ve Açlığa Sürükleyen ‘Yaratıcı Yıkım Fırtınası’nı Kutladı – Jake Jackson

“Son yedi gün içinde yeterince yemek yemediğini söyleyen çocuklu ailelerin% 14’ünün ‘yaratıcı yıkım fırtınaları’ hakkında nasıl hissettiğini merak ediyorum.”

Başkan Donald Trump’ın baş ekonomi danışmanı cuma günü, milyonlarca Amerikalının işsiz olması, kendilerine ve çocuklarına yiyecek bulmakta güçlük çekmesi ve evlerini kaybetme olasılığıyla karşı karşıya kalması anlamına gelen, sözde “yaratıcı yıkım fırtınaları” olarak nitelendirdiği olayı kutladı. ABD ekonomik sistemi, pandeminin neden olduğu durgunluğun ortasında.

Ulusal Ekonomik Konsey direktörü Larry Kudlow, “Konuşma şudur ki, pek çok kişi işsiz kaldı, peki, en üzücü bir şekilde – ama buna bağlı kalıyorlar ve dışarı çıkıyorlar ve yeni işler kuruyorlar.” Fox Business’ta bir manşet “Küçük işletmeler olacaklar.”

Kudlow , 1940’larda iktisatçı Joseph Schumpeter tarafından popüler hale getirilen bir cümle kullanarak, “Ama Amerikan kapitalizminin en büyük kısmı, yaratıcı yıkım fırtınası,” diye devam etti . “Bu yeni iş kurma hikayesine bayılıyorum.”

İzlemek:

Eleştirmenler hemen tamamlanmış mali harabe eşiğinde olan ABD genelinde milyonlarca insan Haziran içinde Kudlow tarafından övgüyle sözde “yaratıcı yıkım” etkilenmiş olmadığını kaydetti. Şikayetçi olduğunu kişi başına haftalık 600 $ federal İşsizlik sigortası takviyesi birçok işsiz işçinin aldığını bu dönemde ona göre bu aşırı idi.

“Son yedi gün içinde yeterince yemek yemediğini bildiren çocuklu ailelerin% 14’ünün veya normal ev masraflarını ödemekte güçlük çeken yetişkinlerin% 32’sinin ‘yaratıcı yıkım fırtınaları hakkında nasıl hissettiğini merak edin ‘” tweeted Washington Post muhabiri Jacqueline Alemany işaret ederek, verilerin Bütçe ve Politika Öncelikleri Merkezi’nden.

Kudlow’un yorumları, Çalışma Bakanlığı’nın 1.3 milyon Amerikalı’nın işsizlik yardımı başvurusunda bulunduğunu bildirmesinden bir gün sonra geldi , ancak Kudlow’un son haftalarda defalarca tahmin ettiği güçlü ekonomik iyileşmenin gerçekleşmediğine dair bir başka gösterge daha .

“Amerikan kapitalizminin bile acımasız hale geldikçe, onun savunucularını söylemi sadece daha açık büyüyecek,” Jakoben ‘ın Luke Savage tweeted Kudlow sözlerine cevaben.

Kasım seçimlerinden önce başka bir federal yardım paketi beklentisi belirsizliğini korurken, geçinmeye çalışan Amerikalılar için soğuk bir rahatlık olmasının yanı sıra , Kudlow’un Covid-19 salgınının neden olduğu ekonomik kargaşanın büyük bir girişimcilik dalgasına yol açtığı konusundaki pembe ısrarı da oldu muhtemelen gerçeklerden şüpheli.

“Serbest meslek kesinlikle bize pandemik uyum yardımcı oluyor,” Adam Ozimek, freelance platformu oDesk baş ekonomisti söyledi Mesaj ‘nin Jeff Stein. “Ancak, genel istihdamda hala sahip olduğumuz muazzam eksikliği telafi etmek için gerçekten yeterince yakın değil. Yakın bile değil.”

adı geçen yazar

Next Post

Küresel Salgın Ortasında Çocuk İşçiliğinin Yeniden Dirilişi 'Kapitalizmin Korkunç Olduğunun Kanıtı

Cts Eki 17 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Kenny Stancil “Bir dizi serbest piyasa ekonomistinin çocuk işçiliğini iyi bir şey olarak savunduğunu hatırlamak için iyi bir zaman.” Covid-19 pandemik ve ilgili ekonomik çalkantı olarak tehdit aşırı yoksulluğa 150 milyon kişiye kadar itin derinlemesine dan Perşembe raporlama, 2021 tarafından Associated Press coronavirüs krizi de olduğunu göstermiştir  çocuk işçiliğine […]
Translate »