Trump ABD’de “Ulusal Acil Durum” İlan Etti

Haber Merkezi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ülke genelinde “ulusal acil durum” ilan etti.

ABD’nin aldığı erken önlemler nedeniyle virüsün daha da yayılmasının önüne geçtiklerini savunan Donald Trump, Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) virüsün yeni kriz merkezinin Avrupa olduğunu açıkladığına da işaret etti.

ABD Başkanı Trump, “Resmi olarak ulusal acil durum ilan ediyorum. Bunlar çok önemli iki büyük kelime” ifadesini kullanarak, 50 milyar dolara kadar acil durum fonunun erişime açılacağını kaydetti.

ABD genelinde son güncellemelere göre koronavirüs taşıyan vaka sayısının 1700’ü geçtiği, ölü sayısının ise 41’e ulaştığı bildirilmişti. (EKN)

Haber Merkezi

Next Post

“Barış” öldürmeye devam ediyor

Cts Mar 14 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Kolombiya’da FARC-EP ile Santos hükümeti arasında imzalanan barış anlaşması 4. yılına girdi. Sürecin iyi gitmediği değerlendirmesi gelişmeleri takip eden okuyucular için kuşkusuz yeni değil. Kısaca ifade edecek olursam sürecin “öldüren” karakterinde maalesef herhangi bir eksilme olmadı. Aksine son iki yılda Duque hükümeti döneminde sosyal […]
Translate »