Tartışma Değildi, Amerika’ya 90 Dakikalık Bir Hakaretti – Michael Winship

Yıllar önce, lise ikinci sınıf öğrencisiyken, akademik yılın başında öğretmenlerimizden biri bize Amerikan siyasi sisteminde reform yapmak için fikirler üretmemiz için bir görev verdi.

O zaman bile ne kadar küstah olduğum için, bugün hala tartıştığımız pek çok şeyden çok da farklı olmayan ciddi, düşünceli değişiklikler listemi buldum – Seçmen Koleji’nin kaldırılması, gerrymandering’e son verilmesi, seçmen kayıtlarının otomatik hale getirilmesi, vb.

Bir arkadaş ve sınıf arkadaşı, benden daha zeki, onun yerine hiciv yolunu seçti ve öğretmenimizin dehşetine rağmen, çağdaş siyasetin bir parodisi olan modern hükümetin bir anda ortadan kaldırılmasıyla geldi.

Hatırladığım kadarıyla, raporu başkanlık seçimlerinin Madison Square Garden’da bir çamur güreşi maçıyla belirlenmesiyle sona erdi. Başkan Donald Trump ile Demokrat meydan okuyucusu Joe Biden arasındaki ilk tartışma olarak gülünç bir şekilde ilan edilen Salı gecesi dünya öncesi ortaya çıkan korku gösterisinden daha mantıklı ve daha fazla haysiyet ve sınıfa sahipti.

Sadece dakikalar içinde, Trump bunu bir rezilliğe çevirdi; böğürme, tekrar tekrar sözünü kesme ve sıra dışı konuşma, yalan söyleme, resmî Başkanlık Müzakereleri Komisyonu ve her iki kampanya personeli tarafından uygun bir politika tartışması için dikkatle hazırlanan anlaşmaları sert bir şekilde ihlal etme . Akılcı çözümler için çaresiz olduğumuz bir zamanda, Trump demokrasinin Çin dükkanındaki meşhur boğaydı ve işini bitirdiğinde neredeyse bir parça porselen kaldı. Sanki bu onun mitinglerinden biriymiş gibi davrandı, Tanrı bize yardım etti, en düşük hayvani içgüdülerimizle oynadı ve zekamıza hakaret etti.

Hayatı ve sözde kariyeri boyunca, Trump her zaman kuralların enayiler için olduğu ve ona uygulanmadığı konusunda ısrar etti – Beşinci Cadde’de bir kişiyi vurabilir, bir kadını cinsel organından yakalayabilir, milyonlarca borcunu ödemeyi reddedebilir – ve dün gece bir istisna değildi. Tüm hesaplara göre, Salı günü olan başından beri planladığı şeydi. Belki de Fox News ve QAnon komplolarının zehirli bir çorbasında yutan kana susamış, hayal kurucu tabanını tatmin etti , ama çoğumuz için bu, titiz olmayan bir megaloman tarafından ulusa ve dünyaya empoze edilen trajedinin bir başka tezahürüydü. ya da insan nezaketinin bir parıltısı.

Anketlerin arkasında, belki de, bazılarının önerdiği gibi, Biden’ı zayıf gösterme hilesi onun adına bir çaresizlik eylemiydi. Eğer öyleyse, sefil bir şekilde geri tepti ve neden Amerika Birleşik Devletleri tarihindeki en kötü başkan olduğunun bir başka göstergesiydi – ve bazı güzelliklerimiz oldu. Ofis için uygun değil, yozlaşmış, hayali: gerçek bir üçlü tehdit. İkinci bir dönem alamaz.

Birçoğunun da belirttiği gibi, en alçak an – Ölüm Vadisi benzeri retorik bir çöküşün altındaki Badwater Havzası – Trump’ın beyaz üstünlüğünü kınamayı reddetmesi ve esasen Proud Boys’a, sağdaki Proud Boys’a silah çağırma çağrısı yapan şeydi. birçok Cumhuriyetçi tarafından memnuniyetle karşılanan ve sık sık barışçıl protestolara katılarak bazı kafaları alay etmek, kışkırtmak ve kırmak için kanatlı ırkçı haydutlar. Trump’ın adamları onun kastettiği şeyin bu olduğunu inkar ediyor, ancak uç grup şimdiden “Geri Çekil ve Beklemede” yeni bir savaş çığlığı attı.

Ayrıca, moderatör Chris Wallace, Trump’a “bu uzun süre [oy pusulası sayımı] boyunca destekçilerinizi herhangi bir sivil kargaşaya karışmamaları için sakin olmaya teşvik edip etmeyeceğini” sorduğunda, Trump reddetti ve “Destekçilerimi çağırıyorum” dedi. sandık başına gitmek ve çok dikkatli izlemek çünkü olması gereken bu. Onları bunu yapmaya çağırıyorum. ” Bu tür bir teşvikle, Seçim Günündeki taciz, 2000 Brooks Brothers isyanını bir çay dansı gibi gösterebilir . Tavsiye: Şu andan bu seçimin kararına kadar The Purge filmini veya devam filmlerini izlemeyin ; şu anda kemiğe biraz fazla yakın.

Washington Post ulusal muhabiri Philip Bump şöyle yazıyor : “Trump’ın açıkça cesaretlendirdiği şey, silahlı milislerin polis için ne olduğunu gözlemlemek: önceliği, algılanan düşmanlarla yüzleşmekten daha az düzeni sağlamak olan kendi kendini tayin eden uzmanlar. Trump, destekçilerine benzer şekilde bu kapasitede hizmet etmeleri için ilk kez çağrıda bulunmamıştı, ancak muhtemelen en geniş kitleye sahip olan çağrı  buydu . Çok korkutucu şeyler.

Sonunda, Salı gecesi, eğer varsa, çok azının fikri değişti: Cumhuriyetçi analist Mike Murphy’nin MSNBC’deki tartışma sonrası kısa ve öz bir şekilde söylediği gibi , “Erkekler Trump konusunda bölünmüş durumda ve kadınlar ondan nefret ediyor.” Ona karşı olanlar, cumhurbaşkanının rantları tarafından oylamadan çıkmak için daha da sıkı çalışmaya teşvik edilmiş olabilir, bu mükemmel bir şey, ancak diğerleri, Hindenburg’daki bu akşam patlamasıyla o kadar etkisiz hale getirilmiş olabilir ki, hiç oy kullanmayacaklar. . Bu tek kişilik isyan onlara politik sistemimiz hakkında ne anlatıyor? Ve sonraki Biden-Trump tartışmalarına gelince, kim izlemek isteyecek? Manhattan’da yaşıyorum; Bu tür bir çarpık insan türbülansı istiyorsam, bloğumun etrafında birkaç kez yürüyebilir ve sistemimden çıkarabilirim.

Benim için belki de belirleyici anlardan biri, Trump’ın Biden’ın oğlu Hunter hakkında başka bir tutarsız tacizde bulunduğu ve ardından yanlış bir şekilde kendi çocuklarının “aşağı gelip yönetişim konusunda bize yardım ederek bir servet kaybettiğini” iddia ettiği zaman oldu. Biden, bu yakın dövüş sırasında birkaç kez güvenli sığınağı olan kameraya hitap ederek cevap verdi – “Bu benim ailem veya ailesiyle ilgili değil. Bu ailenizle, Amerikan halkıyla ilgili… Siz, Amerikan halkı, sizinle ilgili. Burada bahsettiğimiz şey bu. “

Keşke öyle olsaydı. Şu anda en azından, Amerikan ailemiz işlevsiz, liderliğinde bir güç çılgın yalancı. Ve ilişkilerimizin neredeyse yarısı, daima sevilen kolektif zihinlerini kaybetti.

Kaynak:commondreams.org

adı geçen yazar

Next Post

Sadece Gazetecilik Yapmak' Suçu için Supermax'te Yaşam? İngiltere Mahkemesi, Assange'a Muhtemelen Ünlü ABD Hapishanesine Gönderileceğini Söyledi

Per Eki 1 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Brett Wilkins Bir İngiliz mahkemesi Salı günü, Julian Assange’ın İngiltere’den ABD’ye iade edilmesi ve gazeteciliğinden kaynaklanan suçlamalardan hüküm giymesi durumunda muhtemelen Amerika’nın en kötü şöhretli süper-maksimum güvenlikli hapishanesinde hapsedileceğini söyledi.  Associated Press raporlar Maureen Baird, New York’ta Warden eski federal hapishanede, Londra’nın Eski Bailey söyledi o […]
Translate »