Suriye Ordu Son Durum Raporu

Haber Merkezi /Şam

Suriye Genelkurmay Başkanlığınca yayınlanan Suriye Haber Ajansında geçen bildiriye göre İdlib Güney Kırsalında Çok Sayıda Köy, Belde ve Hakim Tepeler Ele Geçirildi.

 Suriye Ordu sözcüsü, “İdlib güney kırsalında görev yapan Suriye Arap Ordu Birliklerinin nitelikli meydan başarılar sağladığını ve silahlı terörist örgütleri teçhizat ve sayı bakımında ağır kayıplara uğrattıklarını” vurguladı

Bildiriye göre, Kfar Nubbul, Kfar Sicne, Şeyh Mustafa, Haas, Maarrat Herme, Deyr Sunbul, el Dar Kebire, Hazarin, Şinşirah Eserleri ve Baarbo’nun bulunduğu çok sayıda belde, köy ve hakim tepeyi ele geçirdiklerini ve büyük sayıda teröristi tasfiye ederek ikmal yolları kesildi.

Suriye Ordu sözcüsü yürüttükleri operasyonla ”İdlib güney kırsalında silahlı terörizmin korunaklı derinliğini teşkil etmesi itibariyle yeni bölgelerin kurtuluşu öneminin bir yandan Şahşabbo Dağı ile Gap Ovasının bağ noktası diğer yandan da Cebel el Zaviye ve Cebel el Erbain dağlarını Gap Ovası arasında Hama ve İdlib kırsalları arasını da biri birine bağlaması itibariyle bir halka” oluşturabildiklerini belirtti.

Suriye Ordusunun Idlip temizlenene kadar askeri operasyonlarına devam etme kararlılığı vurgulandı.

Koordinator00

Next Post

Dortmund’ta Şengalli kadın Olania Çendy katledildi

Per Şub 27 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Kadın cinayetleri durmuyor. Almanya Dortmundt’ta 3 gün önce Evli olduğu eşi tarafından katledilen Olania Çendy için SKB (Sosyalist Kadınlar Birliği-n)den iletilen açıklamayı soruna yönelik duyarlılığımızdan dolayı olduğu gibi yayınlıyoruz. Simurg News ”8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününe hazırlanırken Dortmund’da 24 Şubat pazartesi günü akşam […]
Translate »