Stuttgart’ta Maraş Ve 19 Aralık Cezaevi Katliamları Anması Yapıldı

Stuttgart Birleşik Devrimci Mücadele Birliği Platformu adına yapılan çağrı ile her iki farklı tarihte ancak 19 Aralık ta gerçekleşen1978 Maraş Katliamı ve 2000’de Cezaevleri katliamları somutunda soykırımcı, katliamcı devlet geleneği protesto edildi.

Stuttgart Marstal strasse de platform bileşenleri ve Soykırıma karşı Maraş Derneği Girişiminden katılan bir grup aktivist, yapılan konuşmalarda Türkiye ve Kuzey Kürdistan’da soykırım ve katliamlardan oluşan tarihsel süreçlerin bu toplumsal suçların failleri ile hesaplaşılmadığı, Bu temelde bir toplumsal yüzleşme yapılamadığı için katliamların sürdüğü ve süreceği, bu nedenle yok sayma, unutturma ve unutulmanın kabul edilemeyeceği vurgu yapıldı.

Türkiye de kuruluşundan öncesi ve hemen sonrasında faşist devlet terörü, hemen her yıla denk düşen kanlı katliamlar, provokasyonlar, tatbikat ve manevra adı altında yoksul kürt, alevi, işçi, emekçi yaşam alanlarına, köy ve semtlerine, okullara saldırılmadığı, kan dökülmediği bir zaman dilimi neredeyse yoktur. Dünden bugüne bu devlet geleneğinin artan eksilmeyen bir orantısız şiddet ve savaş hali içinde geçen yılları sorgulamak,bu adaletsiz kanlı ceberrut yapının birlikte mücadele ile yıkılmadıkça sürgit devam edeceğine işaret edildi. ve Birleşik Devrim Hareketine destek çağrısı yapıldı. Katliamlara karşı ve Almanca dayanışma sloganları atılarak eylem sona erdirildi.

Haber Merkezi

Next Post

Avrupalı Müslümanlar Girişimi Sözcüsü 100 kilo Eroinle Yakalandı

Çar Ara 23 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Haber Merkezi|22.12.2020|Sosyal Uyum İçin Avrupalı Müslümanlar Girişimi (EMİSCO) Sözcüsü, Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı, eski Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri Veysel Filiz aracında yaklaşık 100 kilo eroin ile yakalandı. Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan ailesiyle birlikte yurtdışına çıkış yapmak isteyen Veysel Filiz’in otomobilinde uyuşturucu madde bulunduğu ihbarı yapıldı. […]
Translate »