Stuttgart’tan “Kadına yönelik şiddeti durdur” eylemi

Stuttgart 1 Mayıs’tan sonra yeni bir eyleme daha evsahipliği yaparak Korona günlerinin ataletinden sıyrılmaya çalışıyor.

Stuttgart Kadın Platformu, Schlossplatz’da akşam 17.30’da için ‘Stopt gewalt an Frauen’ şiarı ile yaptığı eylem çağrısına uyarak 40 civarında kadın ve erkek destekleyenlerle 2 saati bulan bir eylem gerçekleştirdi.

Kadına şiddet veKadın ölümlerinin arttığı yakın zaman örneklerini de dile getirerekbu konuda duyarlılık, özsavunma bilincinin geliştirilmesi ve kadınların örgütlü mücadelesi üzerine Almanca ve Türkçe konuşmalar yapıldı. Eylemin temel aldığı sorun üzerine ortak kaleme alınmış bildiri dağıtıldı ve plaketlerle kent halkının dikkati çekilmeye çalışıldı.

Yine her 6Mayıs 12 Mart Cuntasının Türkiye’de aramızdan kopardığı ve idamlarıyla Türkiye – Kuzey Kürdistan halklarına gözdağı verilmek istendiği tarihimizin acı ve bir o kadar da ölümleride gözü kırpmadan karşılayan yaşamlarını halklara armağan etmesini ve halkların kardeşliğini vasiyet eden tavrı yücelterek hakettikleri saygı ve sahiplenme değerini vermek için Hüseyin İnan, Yusuf Aslan ve Deniz Gezmiş’i anma, onların şahsında devrim ve demokrasi mücadelesinde yaşamlarını yitiren tüm ölümsüzler için saygı duruşuna davet edildi.

Die Linke Stuttgart, Frauen Bündnis, SKB, Alınteri, ATİK, ADHK vd. bileşenlerin bulunduğu eylem herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan sonlandı.

Uzun süren eve kapanma ve panik havasının bir ölçüde sınırlı tedbirli yaşam aktivitelerine geçişe döndüğü günlerde gelen eylem ilgi çekti.

Haber Merkezi

Next Post

Poça, Ziya ve Hıdırellez meselesi / Fetih Koç

Per May 7 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Siz poaça diyorsunuz ama Ziya poça diyor. Dolayısıyla bende poça olarak yazıyorum. Bu sabah çok güldüm. Anlatayım sizde gülün. Sabah Ziya beni aradı. Çok gergin geliyordu sesi. Ziya, hem çok ciddi hem espiri dolu bir arkadaşım. İkizim gibi. Ziya’nın hayatı devrimcilikle geçmiş hala bu […]
Translate »