Stuttgart’tan Hanau’daki faşist katliama protesto

Antı faşist ve Demokratik kitle örgütlerinin çağrısı ile Stuttgart Schlossplatz da kent sakinlerinin, aydın, sanatçı, doğa ve kent savunması aktivistlerinin özelliklede anti faşist gençliğin katıldığı Hanau’da faşist bir katil tarafından katledilenler için yaklaşık 1000 kişinin bir miting gerçekleşti.

Hanau için yastayız, Faşizme ve ırkçılığa karşı ayaktayız…. Kundgebung auf dem Schlossplatz zu Hanau…Alle zusammen gegen den Faschismus… Siamo tutti anti faşisti… Faşizme karşı omuz omuza biçiminde sloganların atıldığı, plaket ve pankartların açıldığı görüldü.

Sağa karşı birlik platformunun düzenlediği anma mitingine Yeşiller partisi milletvekili ve Baden Württemberg parlamentosu başkanı Muhterem Aras ve Sol Parti eş başkanı Bernd Riexinger katıldı.

Miting sonrası Stuttgart Rathaus(Belediye Binası)na istikametine doğru yürüyüşe geçen kitle Rathausa yaklaşınca bloke etmek isteyen polis barikatını bir kaç defa aştı. Rathaus ta sonlanan yürüyüş kent sokaklarında bir süre dolaşan ve sloğan atan grupların dağılmasıyla son buldu.

Haber Merkezi

Next Post

AŞIKTI, “GARİP”Tİ, HALK DERVİŞİ NEŞET ERTAŞ[*] TEMEL DEMİRER

Cum Şub 21 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 “Eksik bırakacağım şiirimi, Onu sen tamamla!”[1] “Nerede bir türkü söyleyen görürsen korkma yanına otur. Çünkü kötü insanların türküleri yoktur,” derdi; Yaşar Kemal, “Bozkırın tezenesi” diye betimledi Onu. Bozlakları ile ünlüydü; Kırşehirli bir ozandı; bir ekoldü. “Evvelim sen oldun ahirim sensin,” diye haykırmıştı; ‘Zahide’siyle maruftu. […]
Translate »