Stuttgart’ta Viyana’da Demokratik Derneklere yapılan faşist saldırılara karşı protesto eylemi

İsmail Doğruer

Çarşamba günü Viyanada Avrupa kadın dayanışmasının Kürdistan’a zönelik Faşist Türk ordusunun bombalamaları ve işgal saldırısını protesto yürüyüşüne Türk faşistleri saldırmışVe ardından Türkiye’ göçmen dernekleri Olan AİK’e bağlı VTID ve DIDF’in dernek binalarına yönelik saldırıları devam etmişti.

Bu gelişmeler üzerine bir çok Avrupa kentinde faşist saldırıları ve Avusturya/Viyana polisinin saldırılara çanak tutan ilgisizliğine yönelik protesto eylemleri yapıldı.

Stutgartta da ATIF ve AvEG-Kon’un birlikte geliştirdiği Yusammen Kampf gibi Alman devrimcilerinin de destek verdiği bir eylemle bu saldırılar Stuttgart’ın Schlossplatz meydanında konuşmalar ve Bildiri dağıtımı ile protesto edildi.

İsmail Doğruer

Next Post

"Ah gençliğim ahh" Necmi Bektaşoğlu

Cts Haz 27 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 İki buçuk milyon genç yürek ve dimağ. Her biri anasının babasının kuzusu. Geri kalan hayatlarını belirleyecek sınavda ter dökecekler bugün ve yarın. Geleceğini kurtarmak kaygısıyla. Başarılar diliyorum öncelikle. Hepsi de kazansın, basarsın, hayatını kurtarsın. Çok isterdim, ancak durum vahim. Üniversite okumanın hayatı kurtarmadığı görüneli […]
Translate »