Stuttgart’ta ölüm orucu direnişçisi İbrahim Gökçek anıldı

Zeynep Poyraz
Gazeteci

Stuttgart halk meclisi’nin çağrısı ile Cumartesi Rotebühlplatz’da düzenlenen anma da GrupYorum’un mücadelesi, İbrahimin yaşamı ve Grup yorum’la birlikte bugünlere gelen sürec ve Ölüm Orucunu koşullayan gelişmeler anlatıldı.

Stuttgart Rotebühlplatz Ibrahim Gökçek anması

İbrahim Gökçek Şahsında Grup Yorum üyesi ve Ölüm Orucunda kaybettiğimiz Helin Bölek ve yine tutsaklık şartlarında Ölüm Orucunda kaybettiğimiz Mustafa Koçak ve devrim mücadelesinde ölümsüzleşenler için saygı duruşunda bulunuldu.

Grup Yorum marşları eşliğinde ‘Haklıyız kazanacağız’ ‘Ölüm orucu şehitlerimiz ölümsüzdür’ ‘Hoch die internationale solidaritat’ ‘Yaşasın Devrimci Dayanışma’ vb sloganlar atıldı.

Yeni Demokrasi ve Devrimci demokrat kişiler de anmaya destek sundu. SimurgNews adına 2 temsilcimizle anmada bulunduk.

Helin Bölek, Mustafa Koçak, İbrahim Gökçek yaşamları pahasına direnişleri ile mücadele tarihinde onurlu yerlerini aldılar. Onların anı ve mücadelelerinden dersler çıkararak gelecek örülecek, mücadele sürecek ve mutlaka Devrim kazanacaktır. Anılarına saygıyla.

Zeynep Poyraz

Next Post

Onların Şahsında Tüm Annelerin Anneler Günü Kutlu Olsun

Paz May 10 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 ”ah verebilseydim keşkeyüreği avcunda koşanher bir anneyetepeden tırnağa oğulave kıza kesmişbir ülkeyi armağan” Nevzat Çelik Keşke onlara verebilseydik aradıkları oğulları ve kızlarını. Verebilseydik bugün, oğulları ve kızları ile birlikte yitirdikleri gündüz düşlerini, umutlarını, ömürlerinden bir su gibi akıp giden zamanı…Ve bir daha hiçbir ananın […]
Translate »