Stuttgart’ta Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü Etkinlikleri

STUTTGART | 25.11.2020 | Kadına yönelik şiddete karşı mücadele gününde Stuttgart’ta demokrat ve ilerici kadın örgütleri tarafından kurulan ‘’Frauenbündnis Stuttgart’’ tarafından miting ve yürüyüş düzenlendi.

Saat 16:30 itibari ile Stuttgart merkezinde açılan stantlar ile birlikte 25 Kasım’ın tarihi ve kadın mücadelesinin öneminin anlatıldığı bildiriler dağıtılarak düzenlenecek yürüyüşe katılım çağrısı yapıldı.

Frauenbündnis bileşenleri ‘’Şehit Meryem Kadın İnisiyatifi, SKB, ADKH, Yeni Kadın, Courage, Frauenkollektive ve Zusammen Kämpfen alanda yer alırken kurumlar kendi bildirilerinin yanı sıra ortak bildiri ile birleşik kadın mücadelesinin önemini vurguladı. Ardından yapılan yürüyüşe 250 civarı katılım olurken saat 19 civarında etkinlikler sonlandırıldı.

Kaynak:atik-online.net

Haber Merkezi

Next Post

Aylardan Kasım, ince bir sızıdır yüreğimizde - Hilmi Toy

Cum Kas 27 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Günlerdir yoğun bir mesai ile Muharrem Ustanın anılarını yazıyordum. İlk yazımı bitirmiş, bir yandan yazdıklarım üzerinde düzeltmeler yapıyor, diğer yandan da tanıdıklarından anılarını yazanların yazılarını ekliyordum. Önce bir iki sayfa düzelti işleri yaptım, sonra 15 Kasım’da 40 yıl önce aramızdan ayrılan “Duvarda asılı bir […]
Translate »