Stuttgart’ta Kadın Cinayetlerini protesto eylemi

Haber Merkezi

AABF BW Bölge Kadınlar Birliği, Kadın cinayetlerini durdurmak için kadınlara sokağa çağrı yaptı.Pınar Gültekin İsyanımızdır! Birkişi daha eksilmemek için harekete gec! Sloganı ile yapılan çağrıya ATIK, ADHK,AGİF, Kürdistanlı ve Türkiyeli Kadınlar yanıt vererek Stuttgart Marstall strasse üzerinde bir oturma eylemi yapıldı. Hem açıklama okundu hemde açık mikrofon sunularak kadınlara seslerini duyurma seslerini duyuramayanlara ses olma isteminde bulunuldu. Çok sayıda erkeğinde kadınların hem sistemden hemde yaşam içinde yanıbaşlarındaki, yaşamlarındaki erkeklerden gelen saldırıları protestoda kadınlara yoldaşlık ettiler.

Kadın Cinayetlerinin önlenmesinde TC nin ve Hükümetin ayak sürümesi, süreci geriye doğru işletip sözleşmeyi yırtma çabasının ürünüdür. Bunun bilinciyle kadınlar ”İstanbul sözleşmesini uygula” ve Öz savunma çağrısı yaptı.

Eyleme katılım daki duyarlılık yanısıra yol güzergahındaki kent sakinlerininde ilgili oluşları eylemin ses getirmesi açısından olumlu zeminiydi. Simurg News te canlı yayın ve eylemi haberleştirme çalışması ile protestonun eylem sahasından daha geniş alana sesini duyurması için öncesi ve sonrası kadar eylem anını da canlı yansıtarak medya sorumluluğunu taşıma çabası içinde oldu.

Birlikte YETER diyelim…!!!

”Vicdanı olan sessiz kalamaz..!!
Bizden Uzak demeyin, daha geçenlerde, Hamburg, ta Austurya, imst, te Hesse, de sağımızda, solumumuzda, komşumuzda kentimizde, Ülkemizde her yerde vahşice işlenen Kadın cinayetlerine bir yenisi, Türkiye, Muğla, da PINAR GÜLTEKİN adında genç bir kadın yönelik yapıldı.
Gerekçe, mazeret, katili haklı çıkarma mantığı hep aynı..!
AKP iktidarının teokratik yönetime dönüşen gerici faşizan karekterinin sonucu olarak Ülkede Kadına yönelik şiddete katliamda, cinsel saldırı suçlarında patlama yaşanıyor..!!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ diye ünlenen Kadın hak ve özgürlüklerini korumaya yönelik devletler arası anlaşmayı, AKP süreci geri çevirerek kaldırmak istiyor..!
Cezaevlerine yönelik, kısmi düzenleme ile sokağa salınan adi suçlular bir kısmı devletin kendilerine sundukları bu kolaylığı Şiddeti arttırarak, üç beş yatar çıkarım arsızlığı ile AKP iktidarına şeriat için zemin hazırlıyor..!!
SESsİZ KALMA…!!
MAZLUMA SES OL..!!
Ülkenin üzerine çöken bu karanlığın en ağır bedelini Kadınlar ve çocuklar ödüyor..!!
Pandemi sürecinde bile şiddet cinayet ciddi artış gösterdi.
STUTTGART merkezinde yapacağımız mitinge yaşlı genç, Kadın erkek bu cinayetlere PINAR GÜLTEKİN şahsında dur diyelim…!!!
Tüm güzel insanlara çağrımızdır…!!! ”

Kilim gibi dokumada mutsuzluğu
Gidip gelen kara kuşlar havada
Saflar tutulmuş top sesleri gerilerden
Tabanında depremi kara güllelerin
Duymuyor musun

Kaldır başını kan uykulardan
Böyle yürek böyle atardamar
Atmaz olsun
Ses ol ışık ol yumruk ol
Karayeller başına indirmeden çatını
Sel suları bastığın toprağı dönüm dönüm
Alıp götürmeden büyük denizlere
Çabuk ol

Tam çağı işe başlamanın doğan günle
Bul içine tükürdüğün kitapları yeniden
Her satırında buram buram alın teri
Her sayfası günlük güneşlik
Utanma suçun tümü senin değil
Yırt otuzunda aldığın diplomayı
Alfabelik çocuk ol

Yollar kesilmiş alanlar sarılmış
Tel örgüler çevirmiş yöreni
Fırıl fırıl alıcı kuşlar tepende
Benden geçti mi demek istiyorsun
Aç iki kolunu iki yanına korkuluk ol..!

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Baden Württemberg Bölge Kadınlar Birliği

Haber Merkezi

Next Post

Birçok Afrika ülkesinin bağımsızlıklarından bugüne Fransa'ya sömürge vergisi ödemeye devam ettiğini biliyor muydunuz? Mawuna Remarque Koutonin

Paz Tem 26 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Gine’den Sékou Touré 1958’de Fransız sömürge imparatorluğundan çıkmaya ve ülke bağımsızlığını seçmeye karar verdiğinde, Paris’teki Fransız sömürge seçkinleri çok öfkelendi ve tarihi bir öfke eyleminde Gine’deki Fransız yönetimi ülkedeki her şeyi yok etti Fransız kolonizasyonunun faydaları dediklerini temsil ediyordu. Üç bin Fransız ülkeyi terk […]
Translate »