Stuttgart`ta Halk savaşçısı Hasan Ataş anıldı

Stuttgart Halk Kültürevinde, Pazar günü Partizan adına yapılan anmada, anmaya katılanlar selamlandıktan sonra, TKP/ML TİKKO gerillası Hasan Ataş’ınanısına saygı duruşuna davet edildi. Yaşamı, mücadelesi anlatıldı.Ve faşist devlet güçleri ile girdiği çatışmada ölümsüzleşmesi üzerine yoldaşlarının kurumsal duyurusu okundu.

2 Haziran 2020 akşamı Dersim-Ovacık’a bağlı Büyükköy-Hacıbirim kırsalında faşizmin resmii güçleriyle girilen çatışmada ölümsüzleşen Şerzan parti isimli Hasan Ataş’ın gerilla yaşamından kesitlerinde yer aldığı bir dia gösterildi.

TKP/ML MK-SB ve PŞTA (Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri)’nın açıklamalarının ardından Devrimci marşlar ve sloganlarla süren anmayı konuşmacı Devrimci dayanışma gösteren Stuttgart Halk kültür evine ve anmaya katılım gösteren kitleye katılım gösterdikleri için teşekkür ederek sonlandırdı.

Haber Merkezi

Next Post

Gidenler güzel türkülerle uğurlanıyorsa bu gidenlerin güzelliğindendir.

Pts Haz 8 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Güzel dost Sultan Karadaş’ı kaybettik. Güle güle sultan abi… Ölümün güzel durduğu bir eşrefi mahlûkat var mı ki? Bu yüzden kalleşliği hatırlanır en çok ölümün. Çirkin ve üzücüdür ölüm. Yaşanmışlıkların kadrini kıymetini bilmez, nankör ve kıyıcıdır. Asıl kıymetli olan ölümün karşısında dimdik ve güzel […]
Translate »