Stuttgart’ta ESP ve SGDF Gözaltılarına protesto

Stuttgart Türkiyede Faşizmin bu defada ESP e SGDF ye gözaltı saldırısına sessiz kalmadı. AGİF’in çağrısı ile bir grup göçmen Stuttgartın merkezinde bir protesto gerçekleştirdi.

”HDP ye yönelik gözaltı ve tutuklama saldırısının ardından ESP ve SGDF gözaltıları gündeme geldi.Türkiyede Faşist İktidar içine düştüğü yönetememe krizi nedeniyle devrimci, demokratik muhalefet güçlerine gözaltı ve tutuklamalar biçiminde saldırıyor. Buna sessiz kalmayacağız. Saray rejimine Türkiye de ve Kürdistanda mücadeleyi yükselterek yanıt vereceğimiz gibi Avrupa’dada güçlü bir şekilde teşhir edeceğiz” minvalinde bir bildiri okundu.

Schloss platz da kent sakinlerine sesini duyuran AGİF, ATİK, ESP Partizan flamaları ve ”Solidaritat Gegen den Faschismus” pankartı ile kurum ve Stuttgartlı demokrasi güçlerinden kişiler ”Hoch die internatıonale solidaritat” , ” Schulte Schulte Gegen Faschismus” vb sloganlarla eyleme son verdiler.

Haber Merkezi

Next Post

İmzamı atıyorum ben, ya siz? – Hilmi Toy

Per Eki 8 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Günü gelir bire bin çoğalır umuda ses olanlar  “Ekim’e bağışlanan bir ömür. Ekim’de yaşlanan bir genç, Darağacında Ekim’i güzelleyen bir yaşam. Ekim’den Ekim’e büyüyen bir yürek. Ankara’da Adalı Necdet diyorlar adına, Adana’da Serdar Soyergin, Buca’da İlyas Has diyorlar, Ve Yola yoldaş Hıdır Aslan. Adana’da […]
Translate »