Stuttgart’ta Bir Hayalet Dolaşıyor /Enver Savaş

Enver Savaş

Bugün Avrupa’nın her yerinde ve Stuttgart’ta on binlerce genç ırkçılığı ve faşizmi protesto etti.

Katılımcıların ezici çoğunluğu gençlerin 20 yaş civarında olması anlamlı ve müthiş bir coşku vardı. Renk, din, ırk, millet gözetmeksizin hepsinin ortak sloganı Irkcılığa karşı gür sloganlar atmasıydı.

Önce mitingle başladı. Daha sonra kitlesel kendiliğindenci korsan yürüyüş yaptılar. Çarşı sehir merkezi inim inim inliyordu. Yürüyüşçüler kentin sokaklarında yağmurun yağmasına aldırış etmeden tepkilerini göstermeye devam ettiler. Covit-19 kimsenin umrunda değil. Ellerinde katledilen kardeşlerinin resim ve posterleri Stuttgart uzun yıllardır böyle bir coşkuya tanıklık etmemişti.

Anti-Irkçı bir hayalet dolaşıyor Stuttgart’ta.

Bugün yaşanan kapitalizmin ırkçı kinci insan/doğa düşmanlığına karşı bir öfkedir. Egemen güçlerin kolluk güçlerine, onların orantısız şiddetine karşı öfkedir. Dünyanın farklı kıtalarında ve metropollerinde çığlıklar yükselmeye devam ediyor.68 kuşağının ve Gezinin farklı ve daha ileri boyutunu yaşıyoruz.

Enver Savaş

Next Post

“YASAM KÜÇÜKLERİMİ KORUMAK, BÜYÜKLERİMİ SAYMAK!”[1] SİBEL ÖZBUDUN

Paz Haz 7 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 “Yarın bu bacaklar, ayrılık dağını aşacak Önümde şarap, çek babam çek Saçlarım ne güzel, kar gibi ak Yaş yetmişe vardı, laf değil İnsan bugün yaşamazsa ne vakit yaşayacak.”[2] “Corona virüs sebebiyle 45 yaş üstü personel alımları yapılmamaktadır.” Metal İşçileri Birliği (MİB) twitter sayfasında paylaşılmış […]
Translate »