Stuttgart’ta AfD Protestosu

Almanya faşizminin güncel temsilcileri olarak benzerleri arasından sıyrılıp eyalet ve merkezi parlamentolarda temsil hakkına kavuşan AfD, Almanya koalisyon hükümetinin, AB’nin ve Sistemin yarattığı kimi sorunları sömürerek kendini alternatif olarak pazarlamaya devam ediyor.

Bunun için son olarak dün Stuttgart’ta Schlossplatz da polis kuşatması güvencesinde kısa bir propaganda standı açtıktan sonra yine akabinde KarlPlatz’da miting yaptılar. Yaklaşık 15 kişi ile yaptıkları mitingi protesto için toplanan 150 civarında antifaşist gençler ve halktan insanlar ‘faşizmin bir alternatif olmadığını’ ve ‘Faşistler dışarı’ sloganları atarak engelleyici siren ve slogan sesleri eşliğinde faşist propaganda ya geçit vermediler.

Aynıgün Kostanz kentinde de AfD nin propaganda amaçlı bir mitingi olduğu ve oradada anti faşistlerin ve kent sakinlerinin bufaşist propaganda çalışmasını protesto ettikleri bilgisi alındı.

Haber Merkezi

Next Post

Stuttgart AKM'de Internationalistischen Bündnisses'ten etkinlik

Paz Eki 4 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 ”Antikomünisme geçit vermeyin” mottosuyla her türden antidemokratizmi içeren saldırı dalgasını göğüslemek için oluşturulmuş bir inisiyatif olarak bir çok parti ve demokratik kurumun ortaklaştığı kampanya Stuttgart’ta da toplantılar gerçekleştiriyor. Cumartesi günü saat 16.00 da Stuttgart AKM de gerçekleşen foruma MLPD Genel Sekreteri Gabi Fechtner, Die […]
Translate »