Stuttgart Badcannstad’ta Irkçılara Protesto

Dün Stuttgart Bad canstadt’ta Kursaal da toplantı düzenleyen ırkçı/faşist AfD’ye karşı Antifaşist gruplar ve Die Linke protesto düzenledi.

‘Irkçı ve faşistlere yer yok’mottosu ile yapılan çağrıya yanıt veren 100 civarında çoğunluğu Alman ve Göçmenlerden oluşan kitle, faşizmi teşhir eden sloganlar ve konuşmalarla AfD ve diğer ırkçıların siyasal toplumsal misyonu ve Pandemi ile artan siyasal ekonomik kriz ortamını fırsata çevirme çabalarını vetoplumsal sorunların kaynağına hizmet ederken nasıl bir ikiyüzlülükle toplumsal sorunlara yönelik insanlardaki tepkileri oy’a çvirmeye çalıştıklarının altını çizdiler.

AfD toplantısının bulunduğu salonun etrafını herzamanki gibi kuşatarak güvenlik sağlayan Polislerin yoğunluğu dikkat çekti.

Toplantıyı bloke etme çağrısına katılımın hafta içi olmasınında payıyla düşük olması yanısıra ırkçılık ve faşizmin doğrudan hedefi göçmen kitlesinden katılımın neredeyse hiç bulunmaması dikkat çekiciydi.

Türkiye li ve Kürdistan lı siyasal grupların ve göçmen kitle kuruluşlarının katılım göstermede genelde ilgisiz kaldığı (DİDF İstisna) faşizme ve ırkçılığa karşı eylemler için tutumları faşizmi sadece AKP rejimi ve Tayyip Erdoğan la sınırlı algıladıklarını düşündürüyor.

‘Hoch die Internationale solidaritat’ tek yanlı işleyen bir duyarlılık olmamalıdır!

İsmail Doğruer

Next Post

AYDIN DURUŞU VE SORUMLULUĞU[*] TEMEL DEMİRER

Sal Eki 20 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 “Düşünmek, bir yıkıma hazırlanmaktır.”[1] Bir zamanlar, Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, Türkiye’de siyasetten kaçmanın imkânsız olduğunu ve bazen “ağzını kapalı tutmayı” başaramadığı vurgusuyla; “Aslında benim siyasi sorunlarım kitaplarımın birçok dile çevrilmesiyle başladı. Çoğu zaman olmasa da bazen ağzımı nasıl kapatacağımı bilmiyorum. Sinirleniyorsunuz ve sorunun etrafından dönmek yerine gerçekleri […]
Translate »