Strasburg ve Çevresi Risk Bölgesi ilan Edildi.

Ilyas Yer
Gazeteci-Simurg-news Yazi Kurulu Üyesi

Strasburg ve Çevresi Risk Bölgesi ilan Edildi. Wegen Corona: Bundespolizei intensiviert Binnengrenzkontrollen – Stadt schließt Diskotheken

kehl – Federal polisi 12 Mart Perşembe akşamından beri Kehl Europabrucke ve Kehl’in güneyindeki Pflimlin köprüsü üzerinde iç sınır kontrollerini yoğunlaştırdı. Kehl’deki Evanjelist Kilisesi tarafından işletilen kreşler, belediye merkezleri gibi 16 Mart Pazartesi gününden itibaren kapalı kalacak.

Başbakan Winfried Kretschmann, 13 Mart Cuma günü saat 14: 00’de 17 Mart Salı gününden itibaren Baden-Württemberg’deki tüm okulların ve gündüz bakım merkezlerinin 19 Nisan’a kadar kapalı olacağını açıklayan bir basın toplantısında duyurdu.

Kehl´de tesislerinin kapanış saati ve ayrıca büyük gece kulüplerini de kapattı – Kiss Club ve Gold Club. Tramvay çalışma saatleride değiştirildi.

Kültürhaus ön avlusunda 14 Mart Cumartesi günü yapılması planlanan kukla geçit töreninin açılış etkinliği iptal edildi.

13 Mart Cuma sabahı, Kehl’de evde 36 kişi karantinaya alındı, dördü enfekte oldu. Başkan Toni Vetrano bir podcast’te Kehl´de ikamet edenlere seslendi.

Çinden başlayarak çok kısa bir zaman içerisinde dünyaya yayılan korona virüsü Avrupa birliği üye ülkelerinide sarmış görünüyor.

Robert Koch Enstitüsü,“Strasburg ve çevresini risk bölgesi olarak“kabul etmektedir.

Strasburg Çarşamba sabahından bu yana saat 10: 00’da bir Corona risk bölgesi olarak kabul edilmektedir. Robert Koch Enstitüsü, Alsace, Lorraine ve Chamapgne-Ardenne ile birlikte Région Grand Est’in tamamını, uluslararası risk alanları listesinde beş milyondan fazla nüfusu ile dahil etti. Bölgesel sağlık ajansı Grand Est’e göre, Strasburg’un ait olduğu Baş-Rhin’de 104 kişiye Corona virüsü bulaştı (10 Mart itibariyle akşam 5). açıklamada bulundu.

 Strasburg ve çevresinden gelerek Almanya´da çalışmakta olan işçiler;çalışmış oldukları iş yerlerinden evlerine gönderildi.

Gündelik yaşamda iç içe geçmiş Alsace ve örtenau kreis bölgesi ciddi risk bölgesi olarak görünmektedir.

Bu yönlü açıklamalar bölge basınının ana konu başlığını teşkil etmektedir.

Vatandaşların gerekenlere uymaları yönünde sürekli açıklamalar yapılmaktadır.

Strasburg ve Kehl arasında bulunan ana gümrük kapısında kontroller yoğunlaştırılmış bulunmaktadır.

Kontroller esnasınnda yapılan kontrolerde „yüksek ateş“ tespitine rastlananlar hemen geri gönderilerek,fransız polisine bildirimektedir.

Yerel basin; www.stadtanzeiger-ortenau.de

www.bo.de/lokales/kehl

13.03.2020

Ilyas yer

Ilyas Yer

Next Post

YÖNETENLER YÖNETEMEZ OLUP, YÖNETİLENLER YÖNETİLMEK İSTEMEYİNCE…[1] SİBEL ÖZBUDUN

Cts Mar 14 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 “Her romanda olduğu gibi her devrimde de en önemli maharet,  nasıl başlanacağı kadar nasıl bitirileceğini de bilmektir.”[2] Gerçekten de dünya 2019’da emekçi hareketleri açısından “bereketli bir yıl” geçirdi: Yüzbinlerin katıldığı kitlesel protestolar, sokak barikatları, grevler, işgaller… Geriye bakıp bir anımsayalım mı? Kıta kıta yol […]
Translate »