Strasbourg’da polis saldırısına rağmen binlerce kişi sokaktaydı


Fransa’da yeni geçirilmek istenen ve eylemlerde polis şiddetini görüntülü kaydetme ve yayınlamaya yasak getiren yeni güvenlik yasasına karşı birçok şehirde olduğu gibi Strasbourg’da da eylem gerçekleştirildi.

Pandeminin ardından ilk kez gerçekleştirilen büyük eyleme binlerce kişi katıldı. Eylem saat 12:30’da Republique Meydanı’nda kurulan forumla başladı. Forumda çeşitli konuşmalar yapıldıktan sonra yürüyüşe geçildi. Pankartların, dövizlerin kullanıldığı yürüyüşte sık sık “Polis Her Yerde, Adalet Hiçbir Yerde”, “Kahrolsun Devlet, Polis ve Faşistler”, “Hepimiz Antifaşistiz” gibi sloganlar atıldı. Yine “Vurun, Çekiyorum”, “Siz Silahlarınızı İndirin, Biz Kameralarımızı” gibi dikkat çekici sloganlar da atılarak geçirilmek istenen yasa ve polis şiddeti teşhir edildi.

Partizan okurlarının da katıldığı oldukça coşkulu geçen yürüyüş devam ederken bir grup faşist eylemcilerin arasına girerek provokasyon yaratmak istedi. Bu esnada aralarında Partizan okurlarının da olduğu kitle faşistlere müdahale ederek alandan döverek uzaklaştırdı. Faşistlerin püskürtülmesinin ardından kitle coşkulu sloganlarla yürüyüşe devam etti.

Eylemde polislerin katlettiği insanların isimleri de anılarak “Unutmayacağız, Affetmeyeceğiz” sloganları atıldı.

Kitleye polis saldırısı: Onlarca gaz ve sis bombası

Yürüyüş kolu Emniyet Müdürlüğü’nün önüne geldiğinde çevik kuvvet polisi kitleye yönelik saldırıya geçti. Onlarca gaz bombasının atıldığı saldırıda, bir Partizan okuru çok yakınına atılan ses bombasının patlamasıyla geçici duyma kaybı yaşadı. Yine polislerin hedef gözeterek gaz bombaları attığı görüldü.

Polisin uzun süren saldırısının ardından kitle geri çekilerek ara sokaklarda eyleme son verdi. Eylemin ardından sivil polislerin sokaklarda gezerek “eylemci avına” çıktığı da gözlendi.

Kaynak:avrupahaber6.org

Haber Merkezi

Next Post

"Satılan Fetüslerin Çiftliklerinde Kiralanan Anneler" Üzerine 16 Anahtar

Pts Kas 30 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Nazanin Armanian Hindistan: Bir bebek çiftliği | Fotoğraf: http://indiansurrogatemothers.com/ “Cömertliği nedeniyle” bilinmeyen bir eşin embriyosuna hamile kalmak isteyen ve dokuz ay cenini rahminde taşıdıktan sonra bebeği, bakmasını veya vermesini bile engelleyen bir aracı şirkete veren herhangi bir gönüllü kadın tanıyor musunuz? gebe kaldığın bebeğe bir […]
Translate »