Sosyalist-Devrimci Sanatçı Pınar Aydınlar yalnız değildir.

Sosyalist Devrimci marşları, halk türkülerini seslendiren, demokratik kültür ve sanat çalışmalarında, aktif politik mücadelede ve hak mücadeleleri yürüten direnişçilerin yanında yer alan, duran toplumsal sorunlara duyarlı az sayıda kültür ve sanat emekçilerinden bir sanatçıya, haklarının bilincinde bir kadın’a, faşizme karşı duruşu ile tavizsiz bir devrimci politik insana karşı, ailesini ve çocuklarınıda hedef alan alçakça saldırılar kabul edilemez.

Pınar Aydınlar şahsında, ezilen tüm sınıf ve milliyetlerden halklarımıza susturma ve gözdağı için yıllaryılı yaptıkları insanlık dışı saldırıların bir parçası, devamı kapsamında olan sinsice ve korkakça saldırı hepimizedir.

Simurg News, kuruluşundan günümüze aydınlara, demokratlara, yurtseverlere, devrimci ve komünistlere, temel hak ve özgürlükler, Basın özgürlüğü, anadil hakkı, kendi kaderini tayin etme hakkı, adil yargılanma hakkı, düşünce ve ifade etme özgürlüğü vd. olmak üzere hemen her alanda koyu bir faşizm uygulayarak resmii, yasal ve yasadışı biçimlerle, yaşam hakkını da kapsar şekilde yargısız infazlara değin her türlü zulmü uygulayan, yol veren ve bunu teşvik eden, dolaylı yada açık emri veren devleti sorumlu gördük, görüyoruz.

Bugüne kadar ki tüm örneklerde ipuçlarının ,açık delillerin işaret ettiği yer devlettir. Pınar Aydınlar’a ister ırk ve inanç fanatizmi ister, Şoven devlet kültünün tetiklediği düşünme özürlü faşist piyonlar ister, karanlık dehlizlerin psikolojik savaş ekipleri, isterse soysuz bakanları ve devletin zirvesini işgal eden zamanın Zübüğü kaynaklı olsun her saldırıdan sorumlu devlet olacaktır.

Bu kavrayışla Sanatçı Pınar Aydınlar’a yönelen saldırıyı protesto ediyor, tüm okurlarımızı kendisi ile dayanışmaya çağırıyoruz.

Simurg News

Simurg International Media Kolektiv

Koordinator00

Next Post

Çerkes Şair Şocentsuk Aliy, Bobruysk'i Toplama kampında kurşuna dizilmişti. / Turabi SALTIK

Sal May 26 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Çerkeslerin (Adığelerin) en ünlü şairlerinden Şocentsuk Aliy, Türkiye de pek tanınmamaktadır. 1900’de doğan Şocentsuk Aliy, dedesi tarafından o yıllarda çok az sayıda bulunan bir okula gönderildi. O dönemler bu tür okullarda Adığe boylarından Kabardeyler’in hâkim sınıfları derebeylerin çocukları okuyorlardı. Yoksul halkın çocukları ise mollaların […]
Translate »