‘Siyasi Güçle Karışık Kalpsizlik’*: Trump Yöneticisi Ayrılmış Ailelere Ruh Sağlığı Sağlama Planını Reddetti

“Bu yönetimin bu kadar çok çocuğa ve ailelerine verdiği acı çileden çıkarıyor.” Julia Conley

Bir kadın, 26 Temmuz 2018’de El Paso, Teksas’ta El Paso Uluslararası Havalimanı’nda dört yaşındaki oğluyla yeniden bir araya geldi. Anne ve çocuk, Amerika Birleşik Devletleri’ne geçtiklerinde bir aylığına ayrıldı. (Fotoğraf: Joe Raedle / Getty Images)

Politika danışmanı Stephen Miller, 5.400’den fazla çocuğun ebeveynlerinden ve vasilerinden ayrılmasına neden olan Beyaz Saray göçmenlik politikasını zorlamanın yanı sıra, ABD Adalet Bakanlığı avukatlarına 2019’da yeniden birleşmiş aileleri akıl sağlığı ile hızla bağlayacak bir anlaşmayı kabul etmemeleri için baskı yaptı. Trump yönetiminin dayattığı travmadan iyileşmelerine yardımcı olacak hizmetler. 

As NBC News bildirdi Perşembe, aylar süren görüşmelerden sonra, DOJ ve pro bono kamu yararı hukuk firmasında Kamu Avukat avukatlar Federal hükümet, göçmen ailelerin danışmanlık 8 milyon $ ödeyecek altında Ekim 2019 yılında anlaşmaya vardığı. 

“Bu çocukların çoğu, ebeveynlerinin onları kasıtlı olarak terk ettiğini düşündü. Travma ne kadar uzun süre azalırsa, sonuçları o kadar şiddetli olur.”
—Mark Rosenbaum, Kamu Danışmanı

NBC’ye konuşan üç yönetim yetkilisine göre , Beyaz Saray Danışman Ofisi, Miller ile görüştükten sonra anlaşmayı reddetti. 

İsimsizlik talebinde bulunan bir yetkili NBC’ye “Nihayetinde galip gelen Stephen’dı” dedi . “Ezdi.”

Beyaz Saray’ın anlaşmayı kabul etmeyi reddetmesi, geçen yıl federal bir gözlemci raporunun söylediği gibi yüzlerce çocuğu “korku, duygu” sergileyen bir çetin sınavın ardından yüzlerce çocuğu ve ebeveynlerini akıl sağlığı hizmetlerini almada altı aylık bir gecikmeyle sonuçlandı. terk edilme ve travma sonrası stres “ve ebeveynler” yüksek düzeyde zihinsel sıkıntı “yaşıyor. 

“Bu çocukların çoğu ebeveynleri kasten onları terk etmişti düşünce,” Mark Rosenbaum, Kamu Danışman için aileleri temsil avukat anlattı NBC . “Travma ne kadar uzun süre azalmazsa, sonuçları o kadar şiddetli olur.”

Anlaşmaya varılmasındaki gecikme, “anneler, çocuklar ve ailelerin hükümetin dayattığı travmadan acı çekmeye devam ettiği” Sidley Austin hukuk firmasında avukat olan ve ayrılmış aileyi de temsil eden Amy Lally, aylar sonra ekledi. , çıkışa söyledi. 

Beyaz Saray’ın anlaşmayı reddetmesinden bir ay sonra, yönetim, federal bir yargıcın hükümetin ailelerin ruh sağlığı hizmetlerini ödemesi emrini temyiz ederek gecikmeyi artırdı. Temyiz nihayetinde başarısız oldu ve Mart 2020’de hükümete, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Seneca Family of Agencies, ailelere danışmanlık yapmak için 14 milyon dolarlık bir sözleşme imzalaması emredildi. 

Grup şimdiye kadar yeniden birleşmiş 500’den fazla aileyle çalıştı, ancak NBC’ye göre , pek çoğu uzun süren müzakereler sırasında Trump yönetimi tarafından sınır dışı edildikleri için bakım alamadı.

Hikaye Perşembe günü sosyal medyada öfke uyandırdı. 

Yazar ve eski Demokrat başkan adayı Marianne Williamson , “Siyasi güçle karışmış kalpsizlik dünyadaki en tehlikeli şeydir” diye tweet attı . 

Kaynak: commonsdream.org

adı geçen yazar

Next Post

Strasbourg’da polis saldırısına rağmen binlerce kişi sokaktaydı

Pts Kas 30 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Fransa’da yeni geçirilmek istenen ve eylemlerde polis şiddetini görüntülü kaydetme ve yayınlamaya yasak getiren yeni güvenlik yasasına karşı birçok şehirde olduğu gibi Strasbourg’da da eylem gerçekleştirildi. Pandeminin ardından ilk kez gerçekleştirilen büyük eyleme binlerce kişi katıldı. Eylem saat 12:30’da Republique Meydanı’nda kurulan forumla başladı. […]
Translate »