Simurg News yayın yaşamını sonlandırdı

Sevgili Simurg News okurları, son haberimizi, yayın yaşamımızın sona erdiğini duyurarak, Simurg News Gazetesi olarak sizlere veda ediyoruz.

Medya atölyesi çalışmalarımız 2017 de Gazete (Simurg News – SimurgNews International)olarak sürmüş ve Simurg Enternasyonal Medya Atölyesi çalışmamızın 2021 yılında kolektif olarak devam ettirilme koşullarının kalmadığı kararı ile sonlandırılmıştır.
SimurgNews yayın yaşamına başlarken demokrasi ve birlikte iş yapma kültürüne inanç ve bunun geliştirilmesi, kolektif emek ve iradenin yayın yaşamına hakim olması temelinde ile başlamış ve bugüne kadar bu anlayışın yaşam bulması için çalışılmıştır.
Bugüne kadar süren yayın çalışmalarımızda çok önemli deneyimler edindik. Çalışmamıza gönülden katılan 30 dan fazla beyin gücü ve kaleme dair yeteneğini bizden esirgemeyen kadın ve erkek, Kürt Türk, Alman ve Dünyanın çeşitli kıtalarından ve ülkelerinden Gazeteci, Yazar, Araştırmacı, Radyo-Tv Emekçisi, Grafikçi, Webmaster, Demokrasi ve insan hakları aktifleri, Politikacı, Felsefeci, Müzisyen,Şair Akademisyen, Sinema yönetmeni, Belgeselci, ve diğer mesleklerden dostlar, değerli katkılarını sundular. Simurg News çalışmasında medya alanının yetkinleri kadar bu alana biradım mesafede duran işçi, öğrenci özellikle kadın ve Lgbti+den enerjilerini bize katarak bizi güçlendiren, bu işin yürümesinde motivasyonumuzu artıran arkadaşlarımız oldu. Halkların kendini ifade etme noktasında taşıdığı potansiyele tanık olduk. Birbirimizden öğrendik,birbirimize öğrettik.
Simurg News, emeği geçen herkeste bir iz bırakacaktır. Bugün yayın yaşamımıza katkı sunan bir çok dostumuz ve arkadaşımız bize katkı sunmadan önce olduğu gibi sonrada çeşitli yayın araçlarında aktif olmaya devam edecekler,ediyorlar. Bu deneyimden de gelecekteki çalışmalarına taşıyacakları ile keyifle takip edeceğimiz ürünler sunacaklarını biliyoruz. SimurgNews’in tasarım, kararlaştırma, yazın, Sosyalmedya platformlarının yönetimi ve moderasyonunda emeği geçen herkese, Simurg News’in yaygınlaşması ve geniş kitleye duyurulmasında çaba gösteren takipçilerimize, okurlarımıza, Haberlerimize yayın akışında yer veren Sosyal Medya gruplarına teşekkür ediyoruz.
Simurg News

Koordinator00

Translate »