Savaş Cephelerinden/Hakkari Çele Gerilla saldırısında 1 TSK Askeri vuruldu.

Haber Merkezi

HPG kaynaklarından iletilen basın duyurusuna göre Hakkari Çukurca da arazide konumlanan işgalci Sömürgeci TC ordusuna yönelik bir gerilla saldırısı gerçekleşti.

Bu saldırıya ilişkin HPG ; ”Şehit Bager ve Şehit Ronya Devrimci Hamlesi kapsamında güçlerimiz, 17 Ağustos günü saat 06.00’da Hakkari’nin Çelê (Çukurca) ilçesine bağlı Şikêr Tepesi’nde konumlanan işgalci TC ordusuna yönelik bir eylem düzenlemiştir. Düşman mevzii ve barınaklarının etkili bir şekilde vurulduğu bu eylemde 1 asker cezalandırılmıştır.” şeklinde haberi geçti.

HPG nin geçtiği basın haberini Türkiye havuz basınıda teyit eder açıklamalarla duyurdu. Şlen askerin adının Metin Yıldız olduğu açıklamalarda yer aldı.

Basın bildirisini ileten kaynak sıcak çatışmalara ve sonuçlarına ilişkin yeni duyurularına devam edeceklerini ifade ettiler.

Kaynak:hezenparastin.info

Haber Merkezi

Next Post

AngloGold Ashanti ve güneybatı Antioquia'daki Kamu Gücü arasındaki anlaşmalar

Sal Ağu 18 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 İNSAN HAKLARI AngloGold Ashanti ve güneybatı Antioquia’daki Kamu Gücü arasındaki anlaşmalar TarafındanGenel EditörYayınlanan 12/08/2020 YORUMLAR 12 Ağu CI.- AngloGold Ashanti beraberinde şiddet getirdi. Bu şirketin tapularının ve madencilik projelerinin bulunduğu Kolombiya topraklarında, yüksek oranlarda zorla yerinden etme, mülksüzleştirme, sosyal liderlere suikast ve devlet zulmü var. Bu kaydedilen rapor örgütü Forjando Futuros […]
Translate »