“Satılan Fetüslerin Çiftliklerinde Kiralanan Anneler” Üzerine 16 Anahtar

Nazanin Armanian

Hindistan: Bir bebek çiftliği | Fotoğraf: http://indiansurrogatemothers.com/

“Cömertliği nedeniyle” bilinmeyen bir eşin embriyosuna hamile kalmak isteyen ve dokuz ay cenini rahminde taşıdıktan sonra bebeği, bakmasını veya vermesini bile engelleyen bir aracı şirkete veren herhangi bir gönüllü kadın tanıyor musunuz? gebe kaldığın bebeğe bir veda öpücüğü? “Tanıdıklar arasındaki dayanışma” gibi istisnai durumlar dışında, fedakar taşıyıcı annelik bir hikayedir. Fakir ve çaresiz kadınları zengin çiftlerin embriyosu ile dölleyecek, böylece birkaç bozuk para karşılığında sağlıklarını ve yaşamlarını riske atacak, daha sonrası için bir insan doğuracak olan yaşlı bebek kaçakçıları tarafından organize edilen yeni bir iştir. 

 “Sağlık” şirketlerinin sponsor  olduğu düşünce kuruluşlarının “fedakarlık” halesi altında kamufle etmeyi başardığı bugüne kadar  hiçbir toplum yeni doğan bebeklerin satışına tolerans göstermedi .  İnsan ticareti endüstrisinin mafyaları tarafından fuhuşa uğrayan ve sömürülen milyonlarca kadın ve kız çocuğunu çağırmak için “seks işçileri” terimini icat edenlerle aynı kişiler  .

Bu yeni işi satmak için kelimeleri bile karıştırdılar: Ortadoğu’da üvey annelere “Taşıyıcı Anne” deniyor. Çocukların bu “metresler” ile kurduğu bağ, onlara “teyze” denecek şekildedir ve bu iyilik onlara bakılarak yetişkinler olarak iade edilecektir.

Her iki işletme de kadının işgücünü değil kendi bedenini kiralıyor ve dünya çapında insanlar arasındaki derin eşitsizlikleri pekiştiriyor.

“ Onlar sığır gibi davranıyorlar” Alina Ukrayna’da Kadınlar Kim Kiralık onların Göbek (MAV) Al Jazzira birine koymaktadır: daire (! Bazen iki hamile kadın aynı yatağı paylaşan) ‘de bir yıl boyunca hapsedilmiş, a ile Yönetilen kadınların öğleden sonra dörtten sonra ayrılamayacakları kışlalar ve kuralları çiğneme cezası 100 avroyu buluyor. Onlara bakabilme, besleyici yiyecekler ve yüksek kaliteli doğum öncesi bakım sağlayabilme kisvesi altında hapsedilen bu kadınlar, gerçekte ne kadar az özerkliklerinden mahrum kaldılar. Çoğu küçük köylerden geliyor, aşağılanıyorlar, hakaret ediliyorlar. “ Biz ilk hafta sadece ağlama, yatarak geçirdi. Yemek bile yiyemedik“,” Diyor Alina, aracıların ödediği yaklaşık 30.000 avrodan 9.000 avroluk bir önemsiz söz verdiler. Önce sosyalizmin sona ermesi ve  daha sonra mevcut çatışma,  Ukraynalı kadın ve çocukların sahip olduğu sosyal korumayı yok etti ve onları aşırı yoksulluğa sürükledi. Bugün yaklaşık 100.000 terk edilmiş çocuk yetimhanelerini dolduruyor.

1956 Kölelik Sözleşmesi’nin tanımına göre, bir sözleşme imzalama eylemi (yolda para olmasa bile) bebekleri ve AVM’leri kölelere dönüştürüyor: kadınlar kullanılıyor ( usus) ve zorla  Sahibi olan başka bir kişiye verilecek olan bir fruktu (çocuklar) yumurtadan çıkarmak için rahminizden  vazgeçin .

İşte vekiller

Tayland, Laos ve Kamboçya’nın oluşturduğu eski afyon Altın Üçgeni, bugün yeni doğan bebek kaçakçılığının cennetlerinden biridir. Pazarlıklı bebekler için diğer küresel fabrikalar   , bu bebeklerin ABD’deki yaklaşık 100.000 $ ‘lık maliyetine kıyasla Nepal, Hindistan, İran, Gürcistan, İsrail, Kenya veya Guatemala’dır: Bu, kapitalizm altında çok uluslu şirketlerin karlarını maksimize etmenin anahtarıdır! : maliyetleri en aza indirin!

Kamboçya’da 37 kadınla bir “çiftlik katını” söktük, Temmuz 2018. Onlara ne olacak? Bebeklerine ne olacak?

Yoksul kadınlara yönelik anormal istismarın basın tarafından kınanmasının ardından,  Hindistan hükümeti 2015 yılında yabancılara bebeklerin hamile kalmasını yasaklamak zorunda kaldı. O zamana kadar yaklaşık 25.000 çocuğun işlem gördüğü tahmin ediliyor.

Kadın “taşıyıcı anneler”

 1. 19 ila 25 yaşları arasındadırlar ve her zaman toplumun en fakir tabakasındandırlar, zorunluluk ya da aile tarafından zorlanırlar: Kendini fuhuş ettiren, saçlarını ve hatta dişlerini satan Les Miserables’ın karakteri Fantine gibiler. kızı Cosette’i besle . Onun gibi yüz milyonlarca kadın var.  Hiçbiri “özgürce” MVA olmaz:  Yoksulluk, özgürlükle bağdaşmaz . Genç Vietnamlı Wuhan, Çinli bir çifte bebek taşımak ve böylece hasta babasının tedavisi için para kazanmak üzere Tayland’a transfer edildi. Ancak birkaç ay içinde öldü ve teşkilat hamile kadının cenazeye katılmasına bile izin vermedi.
 2. MVA’ların çoğu aldatıldı: düzinelerce Vietnamlı, iyi maaşlı bir iş vaadiyle Tayland’a gittiklerini ve pasaportlarına el konulduğunu bildirdi: kaçırılmışlar, pis dairelere yığılmışlar, tecavüze uğramışlar ve hamile kalmışlar. Bebekleri onlardan aldılar. Bu olaylar, üretilmiş bebeklere olan talebin arzı aşması nedeniyle gerçekleşir. Şubat 2011’de Tayland polisi Baby 101 şirketi tarafından işe alınan, yarı hamile 15 Vietnamlı kadını bir daireden serbest bıraktı.
 3. Ten rengi, yaşı, milliyeti, dini ve çekiciliği nedeniyle seçilirler. Koyu tenli Hintli kadına beyaz orta sınıfa göre daha az ücret ödeniyor.
 4. Embriyo kadının vücudu için yabancı bir nesne olduğu için sağlıklarını olumsuz etkileyen ilaçlar almaları gerekir. Uzun süreli, zararlı doğurganlık tedavilerine maruz kalırlar ve çok sayıda hamilelikle ilgili hastalıklara maruz kalırlar.
 5. Hamilelikleri boyunca muazzam stres yaşarlar ve sadece gizli apartman dairelerinde şefkat görmeden ve şımartılmadan yarı kaçırılmış yaşamaktan değil, aynı zamanda dış gebelik, düşük veya ölü doğmuş bir bebek doğurmaktan da acı çekerler. Bu gibi durumlarda, aldıkları paranın bir kısmını iade etmeleri ve hatta bazen para cezası ödemeleri gerekecektir.
 6. Dünyada her gün ölen yaklaşık 1000 kadının% 99’u Güney ülkelerinde yaşıyorsa, bu “rakam” yaşadıkları ve VAM’ı durdurdukları koşullar tarafından tetikleniyor. 2012’de Hintli bir kadın, Amerikalı bir çift için çocuk doğurduktan sonra öldü. İki çocuğunu yetim bıraktı. Aylar sonra, dünyaya ikizleri bir çift tarafından alakart sipariş ettiğinde bir başkası öldü.
 7. Yabancı müteahhitlerin bebekleri almak için vize talep etmeleri gerektiğinden doğumları genellikle sezaryen (ve bunun anlamı) ile yapılır.
 8. MVA’lar birçok Asya ve Afrika ülkesinde fahişeler veya kötü kadınlar olarak görülüyor: Reenkarnasyona inanan Hintliler, kısır çiftlerin önceki yaşamlarında günahlarından dolayı tanrılar tarafından cezalandırıldığını düşünüyor ve MVA’lar tanrıların kararına müdahale ederler. Bu sosyal damgalama ve bu kadınların gizli kimliği, bu işin ilgili taraflar üzerindeki etkisine ilişkin kapsamlı bir araştırmayı engelleyen faktörlerden ikisidir.
 9. Çoğu, bebeği doğurduktan sonra pişmanlık ve duygusal kargaşa yaşar. Ne bunlar ne de olası bir doğum sonrası depresyon için herhangi bir tıbbi yardım almayacaktır, çünkü tüm bakım ona değil, mükemmel bir bebek elde etmeye yöneliktir. Kanamanız ya da depresyonunuz intihara yol açarsa bu sizin sorununuz olacaktır.
 10. Fetüsle duygusal bağ kurmayı yasaklıyorlar. Sadece imkansız değil, aynı zamanda çocuğun gelecekteki gelişimine de zararlı bir şey. Doğumdan sonra “ten cilde” teması engeller ve bebeği görmelerine bile izin vermezler. Bu “kolay para” kazanmakla ilgili değil mi?
 11. Biyolojik annenin kendisi ve bebeği için en iyisinin ne olduğuna karar verdiği evlat edinmenin aksine, “taşıyıcı annelikte” yenidoğanın kaderini belirleyen para ödeyen çifttir.
 12.  Toplumsal adaletsizliklerin artışına paralel olarak sayısı artan kadınların bedenini metalaştıran gerçek bir  “üreme proletaryası” yaratılıyor . Satın alınan her bebeğin arkasında bir kadın draması var. Bu çocuk kendi hikayesini bildiğinde bir yetişkin olarak nasıl tepki verir?
 13. Bu bebeklerin yaklaşık% 11’i prematüre veya zayıf doğar. Bazıları yarı-gizli kliniklerde ölüyor, diğerleri, özellikle bir sakatlıkları veya hastalıkları varsa terk ediliyor: “Baby Gammy” vakası sadece en kötü şöhretiydi: 2014’te Avustralyalı bir çift, elde ettikleri Pipah kızını Tayland’dan aldı. Thai MVA, ikiz kardeşi Gammy’yi Dawn sendromuyla terk ediyor. Daha sonra biyolojik babanın pedofil olarak hapsedildiği ortaya çıktı. Taylandlı anne Pipah’ın velayetini talep ediyor ve Avustralyalı yargıç bunu reddediyor. Bırakın yetişkinler Dawn ve Pipah için yarı insani bir açıklama hazırlasın!
 14. 2016 yılında, Tayland’da MVA’lar tarafından 24 yaşındaki bir Japon milyarderin 16 çocuğa babalık yaptığı gerekçesiyle tutuklanmasıyla bu iğrenç işin vahşeti yeni bir boyut kazandı: 300 ila 1000 çocuğu olduğunu iddia etti. Soru sadece ne için değil, bu kadar çok hayatın bu tür yıkımını yönetenler ne tür canavarlardır? Başka bir durumda, ABD’de Allen iki ikiz doğurdu. Fotoğrafları kendisine cep telefonuyla gönderilmesine rağmen, yeni doğan bebekleri görmesine izin verilmedi. İki ay sonra, bunlardan birinde “garip” özellikler keşfettiler: Allen’ın hamilelik sırasında kocasının spermiyle gebe kaldığı kendi çocuğu olduğu keşfedildi! Oğlu Max’i talep etti, ancak ajans ve ödeme yapan ebeveynler, masrafları ve “tazminat” için 7.000 $ daha talep etmeyi reddettiler, aksi takdirde Max’i evlatlık verdiler.
 15. Bu çocuklar kendilerini duygusal olarak kafası karışmış bulabilir, kimlik sorunları yaşayabilir ve cevaplaması zor birçok soruları olabilir. Vekil göbek, anneliği biyolojik, genetik ve yasal olarak ayırarak Latince ” Mater semper certa est ” deyimini ortadan kaldırır . Soy ağacınızı nasıl yapacaksınız? Ödeyen çiftin doğum yerinin belgelerine aynı şekilde kaydedilmesi ile çocuğun kökenini ve kimliğini bilme hakkı, Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde güvence altına alındığı gibi ihlal edilmiş olur.
 16. Evlat edinilen bir çocuk, ebeveynlerinin onu sevdiğine ve onun için en iyisini istedikleri için onu başka bir aileye verdiğine inanmaya başlayabilirken, “taşıyıcı anneliğin” çocukları şunu bileceklerdir: fetüs ve 2) bazı yetişkinler arasındaki mali bir işlemin konusuydu. Evlat edinme, çocuğun çıkarlarına, taşıyıcı anneliğe, ödeme yapan partnerin çıkarlarına odaklanır . Almanya ve Avusturya gibi ülkeler sadece bu formülü değil, aynı zamanda çocuğun kimliği sorununu korumak için yumurta bağışını da yasakladı. Halkın onuru, her şeyin bir bedeli olduğuna ve servetiyle satın alabileceklerine inananların kaprislerinin üzerinde olmalıdır  . Fetüsün onu taşıyan annenin yaşamsal sıvısı tarafından sulandığını görmezden gelerek “kendi kanlarından çocuklar” ararlar. Dünyada kucaklaşmayı ve yuvayı bekleyen milyonlarca yetim çocuk var. Bu kadar çok insana bu kadar çok zarar vermeye ne aptalca ihtiyaç var?

Kaynak:anred.org

Haber Merkezi

Next Post

Arjantin’de evsizlerin mücadelesi sürüyor: “İşçi sınıfının boş evlere el koyması haktır!”

Pts Kas 30 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Arjantin’de başkent Buenos Aires’in güneyinde, Guernica şehrinde halk boş arazilere kurduğu gecekondular ya da karton evlerde barınmaya çalışıyor. Özellikle son yılların ekonomik krizinin üzerine binen COVID-19 pandemisiyle beraber yaşamları daha da zorlaşan aileler birbirlerine yardım ederek hayatta kalmaya çalışıyorlar. Ne var ki toprak sahipleri […]
Translate »