Sanatçıların Harekete Geçirilmesi: “Tüm Sanatçılar İçin Bonus” – Chrysoula Patsou

16 Aralık Çarşamba günü Çalışma Bakanlığı’nda Panhellenic Seyirci Gösterisi Federasyonu (POTHA) tarafından bir seferberlik daha düzenlendi.

Panhellenic Seyirci Performansı Federasyonu (POTHA) Derneklerinin bir heyeti, COVID-19 için tüm sıhhi koruma önlemlerini gözlemleyerek, mesafelerini koruyarak ve maske takarak bir protesto düzenledi.

Sanatçıların detaylı istekleri şu şekildedir:

  1. Özel amaçlı tazminata ve Sanatçı Siciline kayıt için son teslim tarihini (20/10/2020) karşılamayanlara katılmak ve diğer resmi gereksinimleri karşılamak.
  2. Λ1 kategorisindeki 800 Euro’luk özel amaç ödeneği ile ilgili olarak, Sicile kayıt için son tarih olmamalıdır. Eylül-Ekim ödeneğinin aksine ve hükümetin açıklamalarına rağmen, bu ödenek için Sicile kayıt için son tarihin 20 Ekim değil, 15’tir.
  3. En azından Kasım ve Aralık ayları için ödeneğin otomatik olarak uzatılması ve derhal ödenmesi ve ardından kültürel mekanların geri kalanı kapalı kalacaktır.
  4. Sicil yoluyla tazmin edilenler, iş askıya alma durumlarında olduğu gibi, kira indirimine de hak kazanmalıdır.
  5. Vadesi geçmiş borçların vergi makamlarına, bankalara, DEKO’ya, her türlü telefon, enerji, belediye ücretlerinin yanı sıra elektrik kesintileri, tahliyelerin yasaklanması.

Kaynak:Pressenza Atina

adı geçen yazar

Next Post

Angeliki Adamopoulou'nun dokunulmazlığının kaldırılması parlamenter demokrasiye bir darbe

Per Ara 17 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Skandallara karışan ve aslında çok ciddi gerçeklerle gelen milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasının pek çok nedeni zaman zaman boşa çıktı. Bugün, Yunan Parlamentosu Angeliki Adamopoulou’nun dokunulmazlığının kaldırılması için oy kullandı, çünkü Parlamento katında kukuletalı adamlarla Yunan polisi arasındaki ilişkiye dair görüşünü açıkladı. Bayan Adamopoulou bugün yaptığı konuşmada , Parlamento tarafından […]
Translate »