Roosevelt Avenue, Queens, NY’den Floyd’un Anlamı

Gustavo Espinoza & Jhon Sánchez tarafından

İsim sözlüğündeki ‘Floyd’, ‘gri saçlı’ anlamına gelen bir soyadı. 2013 yılında, Bloomberg yönetimi sırasında anayasaya aykırı duruş ve frisk uygulamaları nedeniyle York Şehri aleyhindeki davada da önde gelen davacı oldu. Bugün, birkaç dakika sonra ölecek olan George Floyd’un boynuna basan bir polis memurunun dizidir.
Bu imgelerden öfkeli olan farklı milletlerden binlerce insan, geçen Mayıs Queens’te Roosevelt Caddesi boyunca protesto gösterisinde yürüdü.

DSC_1195
DSC_1230

İnsanlar sosyal uzaklaşma önlemlerini unuttular ve
Laquan McDonald, Eric Garner, Michael Brown, Breonna Taylor ve bir polis prosedürü sırasında öldürülen birçok Afrikalı Amerikalı anlamına gelen Floyd’un adını söylediler.
Floyd’un adı acı verici sözlerini hatırlıyor: “Nefes alamıyorum.” George Floyd, şimdi aynı sözlerle ölen Eric Garner’ı hatırlatan, siyasi bir slogan gibi posterlerde olanları tekrarladı.
Ama biz de Floyd’un farklı bir anlamını arıyoruz. Birçoğu bunu adalet mücadelesinde tüm ırklar arasında komünite yaratma fırsatı olarak görüyor.mathew abraham@mathewcbabraham

A black man was killed by a white police man in USA. Now we see protest marches everywhere in USA. Who take to the streets without fear of deadly coronavirus? All black people? No. Most of the protesters are white. This makes the world beautiful.https://youtu.be/cZTP38PPVVQ  YouTube ‎@YouTube

1Twitter Ads info and privacySee mathew abraham’s other Tweets

Floyd’un ölümü bizi adalet kelimesini düşünmeye getiriyor: Soruşturma sistemi, jüri seçimi, polis memurlarına karşı disiplin süreci, tutuklama sırasındaki uygulamalar, polis memurlarının eğitimi ve ekonomik eşitsizlikler. Bu aramada, diğerleri de polis memurlarından dayanışma bulmak istiyor.Angélica M. Acevedo@angacevedo15 · Replying to @angacevedo15

back at Diversity Plaza, seems like the march is winding down

Embedded video

Angélica M. Acevedo@angacevedo15

watched a cop talk w/ two protesters who, like me, sat on the big flower pots at Diversity Plaza. He asked how they were doing, said he was glad they “didn’t make any arrests.”

the protestors asked what he thought about Floyd’s killing, & he basically said it wasn’t right.14 · Queens, NYTwitter Ads info and privacySee Angélica M. Acevedo’s other Tweets

Pressenza muhabiri Gustavo Espinoza, Floyd’un sadece izole bir olay olmadığını açıklıyor. Onun için bu sistematik adaletsizliğin bir parçası. “Floyd’un ölümü, Afrika ve Latin Amerika topluluklarının en sert şekilde vurulduğu salgını olgusuna katkıda bulunuyor. İşsiz, evsiz ve borçlu insanlarda acı ve öfke var, hatta iktidarın kötüye kullanılmasını görüyorlar. Bu öfke yüzünden insanlar ayrımcılığa, yalnızca fiziksel değil aynı zamanda ekonomik olan şiddete karşı da protesto ediyorlar çünkü sistem temel ihtiyaçları karşılamıyor. ”

Şüphesiz Floyd, hükümetin gerekli önlemleri almadığı bir yara. Gustavo Espinoza, “Şehrin tüm bunlara tepkisi sokağa çıkma yasağı çıkarmak ve orduya benzeyen bir polis gücü göndermek. Bu bir çelişki. Bir yandan, devlet protestoları bastırmak için çabuk ama öte yandan, azınlıklara karşı işlenen suçları cezalandırmak için yavaş ya da hiçbir şey yapmıyor. ”

Floyd, 2014 yılına kadar aktif olan İngiliz grubu Pink Floyd’a da bağlı. Floyd, “gri saçlı” başka bir renk, siyah yok, beyaz yok ve pembe kırmızı değil. Kanamayı durdurmayı umuyoruz ve hepimiz pembe, Floyd olduğumuzu söyleyebiliriz.

Kaynak: /www.pressenza.com / Pressenza New York

Haber Merkezi

Next Post

İsrail’in bombardımanında 9 kişi öldü

Cum Haz 5 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), İsrail’e ait savaş uçaklarının dün akşam saatlerinde Hama’nın kuzeyindeki Masyaf bölgesine yaptığı bombardımanda, bölgedeki askeri üsleri hedef aldığını duyurdu. SOHR, bombardımanda 9 kişinin öldürüldüğünü, bunlardan 4’ünün Suriye vatandaşı olduğunu ancak hayatını kaybeden diğer 5 kişinin ise kimlik bilgilerinin tespit […]
Translate »