Haber Merkezi

İnternet üzerinden yayım hayatına başlayan Komünar Radyo- TV yeni programlarıyla daha etkiki, daha kaliteli programlarla ezilen halkların ve işçi sınıfın sesi ve dili olmaya çalışmaktadır.

Gazetemizin Simurg News yazı kurulu üyesi Fetih Doğan Koç “Renkler ve Diller“ adlı programla Komünar Radyo-TV ile izleyicinin karşısına çıkıyor. 

Fetih Doğan Koç “Renkler ve Diller“ adlı progremı gazetemize şöyle özetledi: “Benim programım hayata dair ne varsa, yaşanılması gereken ne varsa gerçeklerle Komünar Radyo-TV de işlemeye çalışacağımıza inanıyorum. Yani, siyaset, felsefe, politika, aşk, sanat, edebiyat, doğa dahil, hayata su ve nefes veren bahar gibi umudun sesi olmaya, sunmaya ve işlemeye çalışacağız. Olanaklarımız çok kısıtlı ama her şeye rağmen bu kısıtlı olanakları zorlayarak bunu başaracağımıza inanıyorum.“ Dedi.

Fetih Doğan Koç’un sunacağı “Renkler ve Diller“ programı bu hafta Perşembe günü ilk programını İzmir Dersim Kültür ve Dayanışam derneği başkanı Aslan Sultan ve zazaca dilin sanatın güçlü sesi sanatçı Murat Ateş’i konuk edecek.

Program; Komünar Bellek facebook resmi sayfası üzerinden çok  rahat izlenilebilir.

Program: Kürdistan ve Türkiye saati ile 19:00 da, Avrupa saati ile 18:00 de başlıyacak.

Simurg-News'i sosyal medyadan da takip edebilirsiniz!