Radikal sağ İsveçli bir gencin cinayetini sömürüyor – Michael Colborne

Mayıs 2020’nin başlarında, 19 yaşındaki bir çocuk İsveç’in kuzeyindeki nispeten küçük ve görkemli bir şehirde öldürüldü. Ancak genç adamın adını çevrimiçi olarak arayın – Tommie Lindh – ve dünyadaki en sağdaki web sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından vurulduktan sonra hit olacaksınız. Telegram’da, “terör yanlısı Naziler için güvenli bir sığınak” adı verilen mesajlaşma uygulaması , Lindh’in adını en önde gelen aşırılık yanlısı kanalların bazılarında bulmak zor değil.

Onlara göre Lindh, evdeki bir partide Afrika kökenli bir adam tarafından öldürüldü ve adamın cinsel olarak beyaz bir İsveçli genç kıza saldırmasını engellemeye çalıştı. İsveç’in neo-Nazi hareketleriyle bağlantısı olduğu söylenen Lindh, hızla uluslararası radikal hak tarafından “kahraman” olarak etiketlendi.

Ancak, İsveçli bir gazeteden bir gazetecinin yazdığı gibi , sadece bir sorun var – “hikaye doğru değil.”

Nedir bilinen ? 9 Mayıs gecesi, Tommie Lindh ve bazı arkadaşları partiye gitti. Daha sonra arkadaşları ve bazı tanıdıkları Lindh’ın evine geri döndü. İsveç’teki 22 yaşındaki Sudan vatandaşı olan şüpheli katil, Lindh’in evine geri dönen tanıdıklar arasındaydı ; bu adam önceki cinsel taciz nedeniyle 2015 yılında suçlu bulunmuş ve gözaltına alınmıştı.

COVID-19 DemocracyWatch e-posta listesine katılın

Koronavirüs pandemisi sırasında demokrasiye yönelik küresel saldırı topluluğumuza kaydolun.KAYDOL

Sabahın erken saatlerinde bir noktada, konukların çoğu eve gittikten sonra, 22 yaşındaki Lindh’ı bıçakladı ve öldürdü. Sabah saatlerinde bir noktada, 22 yaşındaki İsveçli bir gence cinsel saldırı da yaptı.

İsveçli yetkililerin vurguladığı şey, radikal sağ ekosistem boyunca süzülenlerin aksine, kızın cinsel saldırıya uğramasını savunurken Lindh’in öldürülmediğidir. İki iğrenç suç farklı zamanlarda meydana geldi.

Araştırmaya liderlik eden İsveç savcısı İsveçli bir gazeteye verdiği demeçte , “[22 yaşındaki] tutuklanan tüm suçlar sabah saatlerinde gerçekleşti .” “Ama birbirleriyle doğrudan bağlantıları yok.”

Sadece bir sorun var – “hikaye doğru değil.”

Ancak radikal hak, çok farklı bir olay masalını döndürdü. Lindh’ın ölümünden kısa bir süre sonra, Lindh ile büyüdüğünü iddia eden bir kişinin sosyal medya yayını, cinsel saldırıyı durdurmaya çalışırken öldürüldüğünü iddia etti.

Çok hızlı bir şekilde, Lindh radikal sağın gözünde efsanevi bir kahraman haline geldi. Müfettişler tarafından reddedilen ve Lindh’in cinsel saldırıyı durdurmaya çalışırken öldürüldüğü iddiasına eşit bir şekilde odaklanıyorlar. Lindh’i tanıdığı iddiasında bulunan başka bir kişi, ölümünün ertesi günü “halkı için düşüp onu savunmaya çalışan bir yoldaş” olduğunu söyledi. Davamız için başka bir şehit. ”

Lindh, dünya çapında aşırı sağcılar tarafından savaş dilinde yüceltilmeye devam ediyor. Avrupalı ​​aşırılık yanlıları ile bağlantıları olan şiddetli beyaz bir üstünlükçi ” dövüş kulübü ” olan Amerikan Hareketi Üstündeki Hareket (RAM), yakın zamanda oluşturduğu Telegram kanalında Lindh’in gençleri cinsel saldırıdan savunmaya çalışırken öldüğünü iddia ederek “kahramanlar [sic ] asla unutulmaz. ” Şubat ayında Budapeşte’de Nazi savaşçılarının uluslararası bir anmasını düzenleyen aşırı sağcı bir grup olan Legio Hungaria, Lindh’in “bir savaşçı olarak öldüğünü” iddia etti. Bir neo-Nazi Telegram kanalı, Lindh’in cinayeti sonrasında “intikam gününün geldiğini” ilan edecek kadar ileri gitti.

Lindh radikal sağın gözünde efsanevi bir kahraman haline geldi

İngiltere’deki Nick Griffin’den Ukrayna’daki anonim “özerk milliyetçilere” kadar Avrupa’daki aşırı sağ aşırılık yanlıları ve açık neo-Naziler, çeşitli dillerde Lindh’e övgü ve onur paylaştılar. Polonya, İtalya, Bulgaristan, Hollanda, Sırbistan, Yunanistan, Romanya ve diğer ülkelerden fotoğraflar yayınladılar. çapraz ve Nazi Almanya’da kullanılan yaşam ve ölüm rünleri . Diğerleri Avrupa’daki İsveç büyükelçiliklerinde Lindh’a adanmış çiçek ve çelenk bıraktı.

Radikal sağ, beyaz bir Avrupalı ​​kadının beyaz olmayan bir göçmen tarafından cinsel tacize uğradığı varsayılan bir örneğinde o kadar güçlü bir şekilde sıçradı ve kavradı ki, azınlık gruplarının üyelerini şeytanlaştırmak için uzun zamandır kullandıkları motiflere ve kanarlara uyuyor.

Örneğin, tarihi bir Afro-Amerikan kilisesinde ABD Charleston katliamı 2015 Charleston’un faili, katil ırkçı saldırısı sırasında siyah erkeklerin doğal olarak cinsel saldırıya uğramış beyaz kadınlara eğilimli olduğundan şikayet etti. İçindeAzizler KampıAvrupa’nın Avrupa dışındaki ülkelerden gelen göçmenler tarafından işgal edildiği açıkça ırkçı 1970’lerin Fransız romanı, evrensel olarak Avrupalı ​​olmayanları tecavüzcü ve katil olarak tasvir ediyor . İngiltere’de radikal hak açıkça Müslüman kökenli erkeklerin propaganda ve işe alım aracı olarak kullandıkları cinsel saldırı masallarını sömürmeye ve kullanmaya çalıştı .

Beyaz olmayan bir göçmen tarafından cinsel saldırıya uğramış beyaz bir Avrupalı ​​kadın, azınlık gruplarının üyelerini şeytanlaştırmak için uzun süredir kullanılan motiflere uyuyor

Lindh’in annesi , küresel radikal hakkın ne yaptığını kınamak için medyaya başvursa bile (“oğlumuzun ölümünden faydalanmaya çalışıyorlar” dedi), Tommie Lindh’in imajını bırakmak üzereler. kendileri kendi amaçları için ürettiler. Onlar için Lindh’in ölümü – ya da daha doğrusu Lindh’in nasıl öldüğüne dair anlattıkları masal – azınlıkları, özellikle Müslümanları, şiddetle hedeflemek için bir bahane.

Sağcı aşırılık yanlıları tartışmaya devam ederken , Christchurch teröristini cinayete teşvik eden şey gibi “beyaz soykırım” hakkında saçma komplo teorileri , Lindh’ın ölümü hakkında ördükleri gibi bir hikaye basitçe gelecekteki şiddet için bir gerekçe görevi görür. . Paris’te aşılanan bir Fransız neo-Nazi grubunun zor bir mesajla: “öldürülen her birimiz için yüzünüz katledilecek.”

Kaynak:opendemocracy.net

Koordinator00

Next Post

SEVGİ ERDOĞAN'IN ANISINA;

Per Haz 4 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 ALEVLER O KADAR BÜYÜKTÜ Kİ..DEMİR PARMAKLIKLAR ARASINDA KİGÜNEŞ BİLE,KARANLIĞA GÖMÜLMÜŞTÜ.AMA KADINLARR..!!YAŞATMAK İÇİNDİRENİYORLAR DI. Onun ile ilk cezaevi önünde karşılaşmıştım. Uzun siyah saçlarını kâh arkadan bağlar kâh örer ve sanki acelesi var gıbı hızla gelir ve o hızla da dönerdi. Çok konuşkan değil miydi…? yoksa […]
Translate »