Paris’te sağlık çalışanlarından protesto gösterisi

Haber Merkezi

Fransa’nın başkenti Paris’te sağlık çalışanları çalışma koşullarını protesto etmek amacıyla gösteri düzenledi.

Paris’teki Robert Debre Hastanesi’nin önünde toplanan sağlık çalışanları, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve hükümet karşıtı sloganlar attı ve pankartlar taşıdı.

Eylemciler, kötü çalışma koşullarına tepki gösterdi ve hastanelerde imkanların iyileştirilmesini talep etti.

Maaşlara zam yapılması da istenilen eylemde 3 kişinin gözaltına alındığı ve izinsiz gösteriye katıldıkları gerekçesiyle 50 kişiye para cezası verildiği belirtildi.

Sarı Yelekler de gösteriye katılarak sağlık çalışanlarına destek verdi.

Sağlık çalışanları, bir yıldan fazla bir süredir hastanelerde imkanların yetersizliği ve kötü çalışma koşulları nedeniyle hükümetten acil eylem planı bekliyor.

Ülkede yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında hastanelerde ve yaşlı bakımevlerinde görev yapan sağlık çalışanları maske yetersizliği nedeniyle hükümete tepki göstermişti. 

Kaynak:https://tr.sputniknews.com

Koordinator00

Next Post

Covid-19 salgını 7-8 milyon yeni işsiz yaratabilir/Rapor

Cum May 22 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Haber Merkezi Mayıs 2020 İşsizlik ve İstihdam Raporu: Covid-19 salgını 7-8 milyon yeni işsiz yaratabilir İN DİSK-AR, DİSK’TEN / ON 11 MAYIS 2020 AT 13:22 / İSTİHDAM KRİZDEN BU YANA 2,5 MİLYON AZALDIÜMİTSİZ İŞSİZLER REKOR KIRDICOVID-19 SALGINI 7-8 MİLYON YENİ İŞSİZ YARATABİLİR Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu […]
Translate »