Ölüm kutsanır mı? Ya da sıradanlaşır mı? Levent Kaçar

Levent Kaçar
Sinema Yönetmeni / Yazar

İlk Helin elvedasını dirençle sunmuştu, o ölmeyi göze alabilecek kadar sevdiği yaşama. Mustafa, İbo, derken şimdi de Ebru, öyle mi? Ne yazılır ki?

Kimi direnişleri önünde saygıyla eğilecek sorgusuz/yargısız. Kimi de bu iş böyle olmamalı diye bin dereden su getirecek; zamansız/yersiz. Ama bu güzel çocuklar ölmeye devam edecekler öyle mi?

Adil yargılanmak istiyorlar çok mu? Diye sormayın! Hangimiz adil yargılandık ki dostlar? Müzikleri, konserleri yasaklanıyor diyeceksiniz şimdi de!!! Bunun için ölünür mü? Başka direniş yolu yok mu? Diye de sormayın. Zamanı ve yeri değil. Ebru öldü! Şimdi sırayı kim alacak? Ya biterse ölüme yatanlar, kim yatacak ölüme? Sıradanlaştırmayın ölümleri.

Yaşamı kutsayalım ille mistik birşeyler diyeceksek. Ebru öldü! Sıradaki kim? Yasayı uygulayanların etekleri zil çalıyordur zaten. Toplu bitiremedik bari teker teker onlar yatsın ölüme. Biz üç maymunu oynayalım. Bu memleketin siyasetinden, yasasından ne bekliyordunuz ki?

Gelin aklıselim davranın dostlar; Ebru son olsun bari. Yatırmayın insanlarımızı ölüme. Onların hepsi; gerçekten çok seviyor yaşamayı; hem de ölümüne. Peki ya siz? Karar vericiler; siz de seviyor musunuz yaşamayı? Hem de ölümüne?
Ebru; baharını yarım bırakıp hazan eyledi yürekleri. Doğanın kalabalığına karışırken, çiçekte/böcekte yaşayacağını bilmek teselli olur belki ailesine, sevenlerine ve biz dostlarına. Güle güle Ebru; çok üzgünüm…
Levent Kaçar 28 Ağustos 2020

Levent Kaçar

Next Post

Uğurlama/Yıldızlar Yoldaşın Olsun Hüseyin Şahin...

Cts Ağu 29 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar
Translate »