MLPD den Sonbahar Eylemleri ve İnternational ittifak çağrısı

İsmail Doğruer (Stuttgart)

MLPD Almanya çapında Berlin, Düsseldorf ve Stuttgart’ta Pazartesi gösterileri ve enternasyonalist ittifak çağrısı gerçekleştirdi

Stuttgart 10 Ekim öğlen 12.00’den 18.00 kadar süren düzenlenen bölgesel sonbahar yürüyüş ve mitingine çoşkulu bir kitle katıldı. Baden Würtemberg eyaletindeki çeşitli kent ve ilçelerden gelen işçi ve çeşitli halk kesimlerinden gelen katılımcılar dışında ATİK, ADHK ve Kaşmir-Alman Konseyi Derneği üyelerininde katıldığı toplamda yüzlerce kişi Wilhelmplatzda biraraya geldi.

MLPD pankartları, Çeşitli kentlerin Montag Demo inisiyatifleri, Mercedes ve başka iğyerlerinden işçi sendika ve sendika işyeri temsilcilikleri pankart ve flamaları, MLPD Gençlik örgütü Rebel ve Çocuk yapılanması RoteFuchse, Kadın yapılanması Courage ve Solidaritat Internatıonal pankart ve flamaları ile rengarenk bir görünüm oluştu.

Eylemin amacına yönelik çeşitli konuşmacılar temel hak ve özgürlükler, Göçmenler ve sığınmacılara yönelik ayrımcı, ırkçı bürokratik engeller ve faşist ırkçı parti ve grupların krizi ve koronayı bahane ederek toplumsal endişe ve kaygıları manğpğle etme çabalarına karşı dayanışmanın güçlendirilmesi…Korona günlerinde sistemin sömürü politikaları ve sağlık noktasında işçi sınıfına karşı hak ihlalleri ile birlikte işten çıkarma saldırıları, Polis yasası ile hedeflenen muhalefetin etkisini sıfırlama ve krizden doğacak sosyal patlamaların devrimci önderliklerden yoksunlaştırılması, eşit işe eşit ücret ve çalışma saatlerinin düşürülmesinde ücret kayıpları ile tam ücret talebi noktasında ki hak arayışları için sesin yükseltilmesi ve örgütlenmelerin güçlendirilmesi safların sıklaştırılması zemininde konuşmalar yapıldı. Gündeme dair ve enternasyonal dayanışma ifade eden sloganlar atıldı.

Kaşmir üzerinde tarihsel ve güncel emperyalist politikalar ve Pakistan gericiliğinin işgalci sömürgeci uygulamalarına karşı direniş ve talepleri üzerinden iki konuşmacının Kaşmir Alman Konseyi Derneği adına yaptığı konuşmalar gerçekleşti.

Montag Demo(Pazartesi eylemleri)ların en az 8 yıl süren süreçleri kazanımları ve kararlılıkla yürütülen eylemlerin perspektifleri üzerine yapılan konuşmalardan sonra kitle yürüyüşe geçti ve Schlosplatza kadar yapılan yürüyüşten sonra Eski Sarayın arkasındaki meydanda son buldu burada bir süre daha konuşmalar ve müzik eşliğinde devrimci marşlar ve halk şarkıları söylendi. Eylem oldukça disiplinli ve katılımcıların coşkulu kararlı katkılarıyla dolu dolu bir içerikle tamamlandı.

Haber Merkezi

Next Post

Kürdistanlılar Stuttgart'ta Apdullah Öcalan ve Tüm Politik tutsaklar için Özgürlük yürüyüşü yaptı

Paz Eki 11 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 İsmail Doğruer(Stuttgart) Stuttgart hafta sonu Kürdistanlılar ve dostlarının özgürlük çağrılı eylemlerine zemin oldu. 10 Ekim 2020 16.30 Lautenschlagerstrasse de çağrısı yapılan eyleme yüzlerce Kürdistanlı ve Türkiyeli devrimci demokrat kesimlerden oluşan kitle katıldı. Demokratik Güç Birliği ninde çağrıcısı olduğu eylem Kentin en yoğun insan hareketliliği […]
Translate »