Mezopotamya Ajansı ve Yeni Demokrasi Gazetesi’nin internet sitelerine erişim engeli

Alternatif muhalif, sosyalist, devrimci, demokrat görsel ve basılı yayınlardan sonra sıra dijital alanda ki yayınlara geldi. İktidar daralan yamanının verdiği baskıyla her tarafa saldırıyor. Sınır komşularına, tebaası durumundaki halkların politik, demokratik ve sosyal, kütlürel kurumlarına, kişilere, yayın organlarına, yürüyüş, gösteri ve basın açıklamalarına sudan bahanelerle yasaklama getirerek sessizlik ve tepkisizlik ortamı sağlamayı umut ediyor. Mezopotamya Ajansı ve Yeni Demokrasi somutunda halkların haberalma hakkına yönelen faşizan baskı ve yasaklamaları kabul edilemez buluyoruz. Basılı ve Dijital ortam üzerindeki her türlü engelleme ve yasaklamalara son verilmeli. Temel hak ve özgürlükler üzerindeki iktidar eli kalkmalıdır. SimurgNews

***

Mezopotamya Ajansı (MA) ve Yeni Demokrasi Gazetesi’nin internet siteleri BTK kararı ile erişime engellendi

Mezopotamya Ajansı ve Yeni Demokrasi Gazetesi’nin internet sitelerine erişim engeli

Mezopotamya Ajansı’nın (MA) internet sitesi mezopotamyaajansi22.com ile Yeni Demokrasi Gazetesi’nin internet sitesi yenidemokrasi7.net Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) kararı ile erişime engellendi.

BTK’nin site bilgileri sorgu sayfasında yapılan arama sonrası “İlgili kararlar” bölümünde MA için, “Bu internet sitesi (mezopotamyaajansi22.com) Gaziantep 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen 30/09/2020 tarih ve 2020/5419 D.iş sayılı karara istinaden, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından koruma tedbiri uygulanmaktadır”; Yeni Demokrasi Gazetesi için de “Bu internet sitesi (yenidemokrasi7.net) Gaziantep 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen 30/09/2020 tarih ve 2020/5398 D.iş sayılı karara istinaden, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından koruma tedbiri uygulanmaktadır” ifadeleri yer aldı.

MA, “mezopotamyaajansi24.com” adresi üzerinden yayınına devam ediyor. Yeni Demokrasi Gazetesi ise en kısa zamanda yeni adresiyle yayın akışına devam edeceğini duyurdu.

Kaynak:sendika64.org

Haber Merkezi

Next Post

HDP için yine meydandalar

Per Eki 1 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Hüseyin Şenol / Ulm Bu akşam da HDP ile Ulm şehir merkezinde dayanışma mitingi düzenleyen devrimci-demokratlar “HDP’yi sonuna kadar savunacağız. HDP halktır” dedi. HDP’ye ve genel olarak devrimci-demokrat muhalefete yönelik düzenlenen siyasi soykırım operasyonlarını kınayan Ulm’lu devrimciler yine meydandaydı. Şehir merkezinin en işlek alanı […]
Translate »