Meksika’da polis, kadın cinayetleri protestosuna ateş açtı

Meksika’nın Cancun kentinde, kadın cinayetlerini protesto eden eylemcilere ateş açıldı.

BBC Türkçe’nin haberine göre; polisin ateş açması sonucu dört kişinin yaralandığı kaydedilirken Quintana Roo Eyalet Valisi, protestoculara karşı silah kullanılmaması için verdiği emirlerin dinlenmediğini söyledi ve emniyet müdürünün açığa alındığını duyurdu.

Protestocular, hafta sonu iki kadının öldürülmesi nedeniyle sokaklardaydı. Polis, protestocuların belediye binasına girmeye çalışmasının ardından ateş açtı. Olay anında çekilen videolarda protestocuların, binaya girişi engellemek için yerleştirilen plakaları söktüğü, silah seslerinin duyulmasıyla kalabalığın kaçmaya çalıştığı kaydedildi.

Yerel polis birimleri protestoculara karşı plastik mermi kullanıldığını söylese de vali kullanılanın gerçek mermi olduğunu açıkladı ve emniyet müdürünü açığa aldığını duyurdu.

Kaynak:https://www.gazeteyolculuk.net

Haber Merkezi

Next Post

Kadın avukat Henan Berasi'nin öldürülmesine tepki

Per Kas 12 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Libya basınında çıkan haberlere göre, kadın hukukçu ve aktivist Berasi, Hafter’in oğlu Saddam Hafter’in “yolsuzluklarını” eleştirdiği için, dün gündüz vakti, Bingazi şehir merkezindeki en işlek caddelerden biri olan 20’nci Cadde’de bir mağazadan ayrıldıktan sonra, içinde silahlı kişilerin bulunduğu 3 araçtan açılan ateşle öldürüldü.  Berasi suikastına Libya ve […]
Translate »