Medya, Halkı Potansiyel Trump Darbesine Hazırlayamadı – Robin Andersen

Pazar akşamı, Seçim Gününden iki gün önce, Kuzey Carolina, Charlotte’taki gazetecilere, “Seçim biter bitmez avukatlarımızla içeri gireceğiz,” gecesi gidiyoruz. The Washington Post ( 11/2/20 ) “… Cumhurbaşkanının bu yorumları onun en kesin henüz arasındadır.” Pazartesi günü sabahı bildirdi Burada makale “. .. Trump’ın seçimi çalmak için devam eden çabaları. ” (Bkz. FAIR.org , 9/15/20 .) Ancak bunun yerine WaPo , ” çok sayıda davayla zaten kuşatılmış bir seçimde agresif bir yasal stratejiyi benimsediğini” yazdı .WaPo: Trump, Seçim Günü biter bitmez 'avukatlarımızla görüşeceğiz' diyorWashington Post (11/2/20), Donald Trump’ın kendisine verilen oyları iptal etme sözünü müdahale etmeden yayınlıyor.

Parça, başka bir Trump ağıt ile devam ediyor:

Pennsylvania ve Nevada’nın Demokratik valilerinin doğru sayımlara bir şekilde müdahale edeceğini iddia etmeden önce Trump, “Modern bilgisayar çağında bir seçim gecesi bir seçimin sonuçlarını bilemediğimizde korkunç olduğunu düşünüyorum” dedi. .

Kısa makale, “iddia etme” ve “bir şekilde” açıklama olarak sayılmadıkça, saçma, kafa karıştırıcı ve zararlı, yorumsuz, arka plansız, bağlamsız veya meydan okumasız kalan bir dizi Trump açıklamasından biraz daha fazlasını içeriyor. Okuyucuların Trump’ın ağzından çıkan her kelimeyi duyduğundan emin olmak için, gazete, bir stand kurulumundaki bir mikrofonun önünde bir akşam gökyüzüne karşı iniş pistinde konuşan yalnızca Trump’ın yer aldığı bir videoyu basılı hikayenin üstüne yerleştirdi. vesilesiyle. Herhangi bir grafik açıklayıcı metin veya yorum görülmez.

Mesaj parça David Barsamian dediği olarak kurumsal medya bu kadar zaman Trump örtülü olan yol, göstermektedir “iktidara Stenograflar.” Bu, John Nichols’un ( The Nation , 11/23/04 ) 2004 seçimlerinden sonra yazdığı ve Britanya’nın Daily Mirror’ın George W. Bush’a ikinci bir terim veren seçim sonuçlarına hayranlık uyandıran bir gönderinin manşetiydi: “59.054.087 aptal?” Nichols’un cevabı Weekly Guardian için bir ilanda yer aldı : “Pek çok ABD vatandaşı dünyanın Irak’taki savaşı desteklediğini düşünüyor. Belki de okudukları kağıtlardır. “

Seçime giden haftalarda, Trump seçim gecesi beklentilerini tekrarladı ( CBC , 10/29/20 ):

İki hafta boyunca oy pusulalarını saymak yerine, 3 Kasım’da bir kazanan ilan edilirse çok, çok uygun ve çok güzel olurdu, ki bu tamamen uygunsuz ve bunun yasalarımıza göre olduğuna inanmıyorum.

Science dergisinde ( 10/16/20 ) yazan tarihçi Jill Lepore, seçim sonuçlarını belirleme tarihinin izini sürdü. 1800 yılında, Thomas Jefferson’u John Adams ile karşı karşıya getiren başkanlık yarışması Mart ayında başladı ve Kasım ayında sona erdi. Kazanan, açılıştan sadece haftalar önce ilan edildi. Bugün, ABD’de hem oylama hem de sayma, “her zaman daha adil olmasa da” çok daha hızlı. Lepore, “Bu yıl, muhtemelen bilinmeden çok önce sonuçların iletilmesi, yalnızca seçimi değil, demokrasinin kendisini de zayıflatmakla tehdit ediyor.

AP ( 10/31/20 ) Lepore görüşüne parçasını gösterdi bir explainer koştu, ama elit basının, sadece Washington Post ( 10/31/20 ) tel hizmet kopyasını yeniden yayınlamak için seçtik ve başarısız argümanı seçimle ilgili sonraki haberlere dahil edin.CNN: Erken Katılımı Kaydedin Ama Sonuçları Ne Zaman Bileceğiz?CNN’den John Avlon (28.10.20), Trump’ın oyların iyi bir sebep olmaksızın sayılmasını engellemeye çalışacağını ima ettikten sonra, izleyicilere “sakin kalmalarını” tavsiye ediyor.

Bunun yerine, şirket medyası seçim gecesine dolambaçlı, genellikle ılımlı haberlerle yaklaştı, GOP seçmenlerini bastırma çabalarını gizleyen örtmece sözlerle ve Trump’ın seçimi çalmaya çalışacağı açık olasılıkla dağıldı. On CNN ‘in Reality Check ( 10/28/20 ), örneğin, John Avlon seçim gece açıklamak için üç dakika vardı ve o Pennsylvania, Michigan ve Wisconsin işaret ederek, ABD’nin büyük bir haritanın önünde durur durmaz, o dedi, üçüncü sınıf bir Zoom sınıfıyla konuşuyormuş gibi:

Size seçim gecesi değil, seçim haftası beklemenizi söylüyorduk. Bu üç değişken eyalet Seçim Gününe kadar çoğu erken oy pusulasını saymaya başlamayacak, bu da nihai sonuçları [hemen] bilmeyeceğimiz anlamına geliyor.

İzleyicilere, postayla gönderilen oy pusulaları sayıldığında Demokrat oyların artabileceğini söylüyor ve yeni bir medya cümlesi kullanmaya devam ediyor: “Bu sözde ‘mavi vardiya’ ve yasal, başkanın söylediği gibi sahtekarlık değil.”

“Mavi değişim” New York dergisinin ( 10/8/20 ) ” posta yoluyla oy pusulaları geldikçe Joe Biden’e doğru ” mavi geçiş “in sahtekarlığı ve” Demokratik darbeyi “ temsil etmesi gerektiği şeklindeki tamamen çürümüş bir önermedir .” Trump’ın “Demokratik darbe” iddiaları şu anda medya söyleminin bir parçası, ancak Trump darbesi değil.

Avlon’un son sözleri, anlamsız bir pohpohlama içinde bir araya getirilmiş belirsiz bir anlatım ustalığına sahip:

Ancak bu şimdiden şimdiye kadarki en çekişmeli seçim. Ve postanede yavaşlama raporları var. Bunların hepsi hiçbir şeyin önceden belirlenmiş olmadığını hatırlatıyor. Sakin ol. Oy verme hakkının gerçekten oy verme mücadelesi olduğunu unutmayın. Ve oy pusulasında demokrasi var. Ve bu senin gerçeklik kontrolün.

Bir kişinin, bir oyunun oy kullanma hakkına dönüştüğü , oy verme mücadelesi olduğu anı tam olarak düşünmek durumundayız .

Tüm ifade edilen endişelerine rağmen, bu salata kelimesi, oylamayı bastırmak için tasarlanmış kasıtlı bir GOP stratejisini gizler. Bunun yerine, CNN sakinlik, sabır ve yeni bir normalin kabul edilmesini – sadece tehdit altında olan bir seçim sürecini – sunuyor.

Avlon, 2020’nin şimdiye kadarki en “ihtilaflı seçim” olduğunu söylediğinde, bu davayı, önemli savaş alanı eyaletlerinde yasal zorluklar getirmek için düzinelerce avukatla büyük bir yasal ağ kiralayan Trump kampanyasına bağlamayı ihmal ediyor ( Politico , 9/27 / 20 ). Çoğu dava, postayla gönderilen oy pusulaları için zaman dilimleri ve bunların sayılması için izin verilen sürenin uzunluğu etrafında dönüyor.Business Insider: Trump kampanyası, 7 farklı eyalette posta yoluyla oyların genişlemesini durdurmak için topyekün bir yasal savaş yürütüyorBusiness Insider (27.09.20), Trump’ın insanları oy kullanmaktan alıkoyma çabaları hakkında ayrıntılar verdi, ancak bunun demokrasi için ne anlama geldiğine dair bir bağlam yok.

Medya bu tür yasal manevraları rapor etse de, “seçmen bastırma” kelimesini nadiren kullanıyorlar. Business Insider ( 27.09.20 ), New Jersey, Nevada, North Carolina, Iowa, Pennsylvania ve Montana eyaletlerine karşı seçmenlere izin veren eylemleri detaylandırarak “oyların postayla genişlemesini durdurmak için topyekün bir hukuk savaşı” bildirdi. Pandemi nedeniyle oy pusulasını posta yoluyla daha kolay attı. Ancak yasal argümanları detaylandırdıktan sonra makale basitçe bitiyor. Bunun ne anlama geldiğini, neden bu tür yasal manevraların yapıldığını ve seçim ve demokrasi açısından sonuçlarının ne olabileceğini hiçbir kelime açıklamıyor. Gerçekten de bir FAIR çalışması ( 9/15/20) “Trump”, “seçim” ve “çal” anahtar kelimeleri için sekiz büyük gazetede arama yaptı ve 7 Temmuz’dan 7 Eylül’e kadar “Trump’ın 2020 seçimlerini çalmaya çalıştığını bildiren tek bir makale olmadığını buldu. . “

Trump, demokratik süreci engellemedeki başarılarıyla övünmeye devam ediyor. Trump, Las Vegas’ta kampanya durakları arasında düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi ( Business Insider , 28/10/20 ), “Umarım, 3 Kasım’dan sonra oy pusulalarını saymak için çok zaman almak isteyen birkaç eyalet kaldı, çeşitli mahkemelerce izin verilmesi. “

Çoğu haber raporunun aksine , bir komedi sunucusu olan Seth Meyers ( Geç Gece , 28.10.20 ), kısaltılmış alaycı üslubuyla anlatılan bir ifşa söylemi ifade etti ve şöyle diyordu:

Plan açık. Trump ve GOP, seçim gecesinde vaktinden önce zafer ilan edebileceklerini umarak postayla gönderilen oylamayı bastırmak ve zayıflatmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.

Geç Gece: Seth Meyers, Brett Kavanaugh'daSeth Meyers (28.10.2020) Brett Kavanaugh’a soruyor: “Neden bahsediyorsun?”

Ayrıca, Anayasa veya federal yasadaki hiçbir şeyin tüm oy pusulalarının 3 Kasım saat 23: 59’a kadar sayılmasını gerektirmediğini de belirtti: “Seçim gecesi, radyo ve TV kanalları tarafından reytingler için icat edilmiş bir şeydir.” Bu bir medya ürünü.

Meyers, GOP eylemleri ile retorik arasındaki noktaları ve Bush v. Gore davasındaki Yüksek Mahkeme kararını birleştirdi . Yargıtay, Seçim Gününden sonra oy pusulalarının sayılmasının şüpheli olacağını iddia etmek için nedenlerle havaya ulaştığında , Brett Kavanaugh’un son amatör hukukçu sözlerinden alıntılar yaptı : “Devletler, binlerce kişi olursa ortaya çıkabilecek kaos ve uygunsuzluk şüphesinden kaçınmak istiyor. Devamsız oy pusulaları seçim gününden sonra akıyor ve potansiyel olarak seçim sonuçlarını tersine çeviriyor. “

Meyers inanamayarak cevap verdi: “Neden bahsediyorsun? Sayılacak daha fazla oy pusulası varsa, bu, geri çekilecek sonuç olmadığı anlamına gelir!

Kavanaugh’un performansından endişe duyan Common Dreams’de (10/27/20) “Bu Şeyi Çalacak” başlıklı bir makale Atlantic’ten Adam Serwer’den alıntı yaptı: ” Kavanaugh, Trump’ın kazanmasına yardımcı olacaksa, dünyaya duyuruyor. oyları saymama kararına katılacak “

Slate ( 10/27/20 ) da bir alarm çaldı ve Kavanaugh “ulusa bu seçimin Bush v. Gore benzeri Amerikan demokrasisi için bir felaketle sonuçlanabileceğinden korkmak için başka bir meşru neden verdiğinden , ancak orijinalinden daha da kötüsünden . ” Hukuk muhabiri Mark Joseph Stern, Yüksek Mahkeme’nin Pazartesi gecesi kararını yayınlamasından birkaç dakika sonra, Trump’ın yanlış bir tweet atarak “ABD’nin her yerinde postayla gönderilen oy pusulalarında büyük sorunlar ve tutarsızlıklar” olduğunu belirtti.

Ama yine, en güçlü ve doğrudan dili kullanan Meyers’di:

Trump ve onun Yargıtay’daki müttefiklerinin, Trump’ın seçim gecesi önde olmasını umarak ve tüm oylar alınmadan önce onu erken kazanan ilan ederek Bush v. Gore’un devamı için planlarını telgrafla yayınladıkları daha açık olamaz sayılır.

Maalesef Meyers, “Buna karşı koyabilmemizin bir yolu var ve Trump’ı reddetmek için ezici sayılarla oy kullanmak.” Bu, eğer Trump seçimi çalmayı başarırsa, bizzat şahsen ezici oy kullanmadığımız ve bu süreçte hayatlarımızı riske attığımız için suçlayacak yalnızca kendimiz olduğu anlamına geliyor gibi görünüyor.

Gerçekten de, örgütler ve aktivistler oydan çıkma kampanyalarını seferber etmek için yorulmadan çalıştılar ve her açıdan Demokratlar tarafından erken oylama, ayaklanma gibi bir şey oldu. Ancak ulusal olarak sokaklarda dolaşan Trump kervanlarından artan şiddet ve sindirme, yasal saçmalıklar ve mahkeme kararları, özellikle sallantıda olan eyaletlerde o kadar yaygındı ki, Trump, seçim gecesinde “ zaten kazandık ”la gururla övünerek seçimi bir sahtekar olarak nitelendirdi.

Oyu Bastırmak için Yasal Stratejileri Meşrulaştırmak

Trump, postayla gönderilen oy pusulalarını durdurmaya yönelik yasal çabalarını açıkça dile getirirken, medya , “bu tür planların yaygın seçmen sahtekarlığına yol açacağına dair kanıt olmadan tartışarak” ekleyecekti . Gerçekten de böyle bir kanıt yok.  Ancak medya bu yalanı çıkarmayı başaramadı. “Kanıt olmadan tartışmak” yalan söylediği anlamına gelir. Bu artık ikonik ifadenin alışılagelmiş kullanımı her türlü etkiyi kaybetti. Bağlamsal gazetecilik, dolandırıcılık iddialarının, seçimi kaybetmesine rağmen Beyaz Saray’a tutunma umuduyla oy verme ve oy sayımını bastırmak için bir gerekçe olarak kullanıldığını açıklayacaktır.NYT: William Barr'ın Olağanüstü HaliNew York Times Magazine (6/2/20), William Barr’ın “bilge bir yaşlı adam olarak ününün” Trump yönetimindeki kısıtlamasıyla “zedelendiğini” bildirdi – “bazılarının gözünde.”

Habercilik, Trump ve Cumhuriyetçilerin, özellikle de Trump’ın Başsavcısı William Barr’ın bu tür iddialarla açık seçmen baskısını doğruladıklarını sürekli olarak belirtmekte başarısız oldu. The New York Times Magazine ( 6/2/20 ), Barr’ın uzun kariyerini kutlayan (onu yumuşak bir sesle ” buruşuk” olarak tanımlayan ) 9.000 kelimelik bir profilde, “birkaç tane var” iddiasını aktarıyor. Kolayca sahte oy pusulaları hazırlayabilen, üzerlerine isim koyabilen, onları gönderebilen yabancı ülkeler. Ve ne olduğunu anlamak çok zor olurdu. ” Kelimeler, karşı çıkma, yorum veya 2020 seçim sonuçları olmadan duruyor.

Bu stratejilerin anti-demokratik oylama usullerinin tarihine bağlanma yollarından hiç bahsedilmiyor. Davaların detayları, Trump’ın Beyaz Saray’dan ayrılmayacağı tehdidine bağlı değil. Bunların bir darbeye zemin hazırlayan bir otokratın eylemleri olduğuna dair hiçbir uyarı yok.

23 Eylül’de düzenlenen basın toplantısında Trump, seçimden sonra barışçıl bir güç aktarımı taahhüt edip etmeyeceği sorulduğunda, şunları söyledi:

Pekala, ne olacağını görmemiz gerekecek. Oy pusulaları hakkında şiddetle şikayet ettiğimi biliyorsunuz ve oy pusulaları bir felaket – oy pusulaları kontrolden çıktı. Biliyorsun. Ve bunu herkesten daha iyi kimin bildiğini biliyor musun? Demokratlar bunu herkesten daha iyi biliyor.

Trump aylardır aynı mesajı veriyor: Postayla gönderilen oy pusulaları, seçimlere hile karıştırmak için kötü bir Demokrat plan, bu yüzden sonuçları kabul etmeyecek ve ayrılmayacak. Ancak bu mantık çoğu basın hesabında dile getirilmemiştir. Ve buna darbe demeye cesaret edemiyorlar.

Darbe Deyin

New Yorker: Trump Daha da Düşerse Hazırlıklı OlmalıyızBill McKibben (New Yorker, 6/3/20) “Trump… kendini tam anlamıyla bir tiran yapmayı başarırsa ne olur” diye değiniyor.

Sık sık tutuklanan iklim aktivisti Bill McKibben, Haziran ayında Trump’ın “bir darbe” için hazırlanıyor gibi göründüğünü gözlemledi ( New Yorker , 6/3/20 ). McKibben, Trump’ın “İkinci Değişiklik halkına sürekli bağırışlarının” şiddetli bir kesinti için bir açıklama çağrısından başka bir şey olmadığını savundu. Trump anketleri takip ederken tehlike arttı. “Lider zaten başkan ise bir darbenin tam olarak neye benzediğini bilmek zor,” ancak McKibben rahatsız edici bir distopik devlet terörü vizyonu ve bir medya karartması önerdi:

Askerlerin plastik mermiler yerine canlı mermi kullanmaları emredildiğini, bunun hakkında konuşulacak sosyal medyanın olmadığını ve Fox News’un onaylanmış tek TV kanalı olduğunu hayal etmeye çalışın .

“Gerçekten, eğer siyahsanız, canlı cephaneyle karşılaşmak zaten burada çok büyük bir gerçek.”

McKibben, Trump böyle bir darbe yapmaya çalışırsa, “Amerikalılar zor bir durumla karşı karşıya kalır: bu kurala boyun eğmek veya ona karşı çıkmak” konusunda uyarıyor. Şiddet içermeyen sivil itaatsizliğin gücünü tam olarak anlayan biri olarak McKibben , insanların otoriteye karşı koymak için kullandıkları 198 “şiddetsiz eylem yöntemini” kataloglayan Gene Sharp adlı bir akıl hocasından alınan kapsamlı bir taktik listesi topladı . Listeyle biraz zaman geçirmemizi tavsiye etti. “Yakında kullanışlı olabilir.”

28 Ekim’de , Seçim Gününden beş gün önce, Millet , Demokratlara Trump’ın bir darbe yapmaya çalışması durumunda ne yapmaları gerektiğine dair üç noktalı bir strateji sundu. Birincisi, Al Gore’un 2000’de yaptığından farklı olarak, “Joe Biden, her oy pusulasının tam ve adil bir şekilde sayılması, kaybeden kişi olduğunu kesin olarak göstermedikçe ve kabul etmemelidir.”

İkinci eylem, Demokrat valilere, 14 Aralık’taki Seçim Kurulunun oylamasından önce her oy pusulasını saymayı reddeden Cumhuriyetçilerin Biden seçmenlerini atamaları yönünde çağrıda bulunuyor. Ayrıca, sahte Trump seçmenlerini atamaya çalışırlarsa Cumhuriyetçi eyalet milletvekilleri ile savaşmalılar.

Üçüncü nokta, kongredeki Demokratların, Trump’ın seçmenlerini kazanamadığı veya Cumhuriyetçilerin tam sayımı engellemeye çalıştığı eyaletlerden dışlamak için siyasi, prosedürel ve yasal araçlardan her türlü yolla demokrasi için savaşmaya çağırıyor.

Esasen, yazarlar Demokratları Cumhuriyetçilerin bu kadar başarılı bir şekilde yaptıklarını ve Demokratların yıllardır yapamadığı şeyi yapmaya çağırıyor: topyekün bir siyasi gerilla savaşı için mücadele. Gerekirse Demokratlar, “Seçim Kurulu oylarının sayımını Trump kabul edene kadar süresiz olarak ertelemek için, Mike Pence ve Cumhuriyetçilerin Meclis odalarından çıkarılması için silahlı çavuşa” emir vermelidir.

En önemlisi, Demokratlar, “Dolandırıcı Seçim Kurulu oylarının sayılmasını önlemek için protestocuları Kongre Binası’nı şiddetsiz sivil itaatsizlikle fiziksel olarak kapatmaya” çağırmalıdır.

Yazısında Progressive ( 10/26/20 ile mutabık dünya çapında demokrasi yanlısı sivil ayaklanmalar, eğitim gördü), Stephen Zunes, Milleti . Başarılı halk ayaklanmalarının, günler içinde çok sayıda destekçiyi harekete geçirerek, çalınan seçimlerin gidişatını tersine çevirme yollarını belgeledi. Diğer eylemler arasında grevler, sivil itaatsizlik ve alternatif bir güç merkezinin kurulması dahil olmak üzere görevdeki hükümetin meşruiyetine meydan okuyan büyük ölçekli işbirliği yapmama olayları yer alıyor.

Şiddet içermeyen eylemlerde bulunan yeterli sayıda insan sokaklarda olursa, zaferden mahrum kalan merkezciler ve sivil toplum seferber edilebilir. Bu, rejim müttefikleri arasında hükümet yetkilileri ve güvenlik güçleri tarafından işbirliği yapmama, iltica ve firarları da içeren “sadakat kaymalarına” yol açabilir.

Kuruluş Medyası Sakin Olacak, Bize Beklememizi Söyleyecek

Intercept: Ya Trump Ayrılmazsa?Önleme (8/11/20): Trump, “çoğu Amerikalı demokrasiyi kurtarmak için mahkemeler, normlar ve seçkinler yerine halkın gücüne güvenmeye istekli ise” durdurulabilir.

Bugüne kadarki kapsama ve dile bakıldığında, medya istikrar arayacak ve iktidarı erteleyecek. Bize yasal gerekçeye başvururken beklememizi söyleyecekler ve süre dolana kadar mahkeme dosyalarının uzun ve ayrıntılı hesaplarını sunacaklar.

Intercept için yazan ( 8/11/20 ), Frances Fox Piven ve Deepak Bhargava bu taktikleri şu şekilde kabul etti:

her yerdeki otoriterlerin standart oyun kitabı: çok sayıda dava açarak ve dış müdahale de dahil olmak üzere koordineli federal ve eyalet soruşturmaları başlatarak seçim sonuçları hakkında şüphe uyandırmak; milis gruplarını seçim yetkililerini sindirmeye ve şiddeti kışkırtmaya çağırın; izlenemeyen söylentiler üretmek için sınırdaki sosyal medyaya ve bu mesajları gerçek olarak yaymak için Fox News’e güvenmek ; ve bir kafa karışıklığı ve kaos ortamı yaratır.

Piven ve Bhargava, Biden kampanyasının organizatörleri değil avukatları işe aldığını bildirdi. Demokrat Parti görevlilerine, “iyi hükümet tiplerine”, anayasa avukatlarına ve diğer “uzmanlara” danışıyorlar ve bizi süreci “siyasallaştırmamaya” teşvik edecekler. Parti bize “hukukun üstünlüğünü” beklememizi, sürece ve mahkemelere güvenmemizi, evde kalmamızı ve “DC’deki zeki çocukların bizim adımıza işleri halletmesine izin vermemizi” söyleyecek.

Ancak Demokratlar için yıllarca süren ilerici aktivizmden kaçınmak, kendilerini savaşın üzerinde konumlandırmak ve siyasi normlara ve yasal stratejilere inançlarını koymak – başarısız olsalar bile – tersine çevirmek ne kadar zor olursa olsun, kuruluş medyasının tanık olduğunu hayal etmek daha da zordur. demokrasi için topyekun bir mücadele. Başkanlık iktidarını meşrulaştırmaya o kadar alışkınlar ki, Demokratların harekete geçmesi kadar rotayı değiştirmeleri de alışılmadık olacaktır.

Büyük olasılıkla medya, protestoları, demokratik isyancıları beyaz milliyetçi Trump destekçilerine karşı eşdeğer olarak değerlendiren yanlış bir denge çerçevesiyle ele alacak. Sonuçta, Trump beyaz milliyetçi gruplara yeşil ışık yaktı ve Cumhuriyetçi Parti , Seçim Günü azınlık seçmenlerini sindirmek için 50.000 “anket gözlemcisini” görevlendirdi .

Biz bu bir bakış bkz New York dergisi ( 10/8/20 Ed Kilgore Barton Gellman tarafından konmuş seçim hırsızlığı senaryo ile aynı fikirde), Kasım sayısında arasında Atlantik. Kilgore, Gellman’ın yazılarını ” Trump’ın ne pişirdiğine dair ilerici korkuların ” kristalleşmesi olarak nitelendirdi . Trump darbesi, demokrasi yanlısı yurttaşlar arasında bir mücadele ve bir demagogun darbe yapmak için yaptığı her çaba arasında bir mücadele değil, sol bir korku olarak görülüyor.

Polis ve protesto ettikleri yapısal ırkçılıktan ziyade, protestocuları şiddet ve hırsızlığın başlıca kışkırtıcıları olarak karalayan Siyah Hayatlar Önemlidir hareketinin kurumsal medyadaki haberine bakmamız gerekiyor. Medya, Trump’ın yeniden seçilmesi için önceden BLM’yi suçlayacak kadar ileri gitti ( FAIR.org , 11/03/20 ).

FAIR ( 10/30/20 ) medyanın Philadelphia’daki son polis cinayetlerinin protestolarını kasıtlı olarak kışkırtıcı bir dille ele aldığını bildirdi ve Forbes ( 10/28/20 ), Beyaz Saray’ın protestoların “en son sonuç liberal Demokratların polise karşı savaşının. “Atlantik: Protestolar Darbeyi Durdurmak İçin Yeterli OlmayacakJudith Shulevitz’in makalesi (Atlantic, 10/31/20), başlığın ve fotoğrafın önerdiği kadar protesto fikrine düşman değildir.

Medya büyük olasılıkla sivil eylemleri başka şekillerde de meşrulaştıracaktır. Nitekim Atlantik ( 31/10/20 ), ağzını sonuna kadar açmış büyük, nahoş bir resimle resmedilen bir makalede, “Protestolar Darbeyi Durdurmaya Yetmez” diyecek kadar ileri gitti. Neden? Çünkü “direniş çok daha fazla strateji gerektirir.” Bu makale aslında nadir bulunan, iyi araştırılmış bilgilendirici bir rehberdir, direnişin yazılarını ve stratejilerini kataloglamaktadır. Peki başlık nereden geldi?

Şiddet içermeyen direnişi kullanarak sokaklarda karşılık vermeye hazırlanan yüzlerce organize grup karşısında kurumsal medyanın ezici bir çoğunlukla sessiz kaldığına dikkat çekiyor. Demokrasinin savunucuları, kurumsal medyanın tamamen gözden kaçırdığı bu kaynak kılavuz gibi eylemleri ve stratejileri detaylandıran uzun belgeler hazırladılar . Ancak diğer alternatif haber sitelerinin yanı sıra Common Dreams ( 27/10/20 ), “ülke çapındaki organizatörlerin hükümet binalarında ve diğer kamusal alanlarda en az 375 etkinlik planladığını” bildirdi ve destekçileri Koru Sonuçlar koalisyonunun web sitesi .

Medya, onun ayrılmayı bir “darbe” olarak tanımlayamayarak bir demagogla aynı çizgide olmaya devam edecek mi, yoksa nihayet Birinci Değişiklik yetkilerinin talep ettiği perspektifi benimseyecek mi ve demokrasi adına ifade özgürlüğünü korumalı mı? Amerikan vatandaşları demokrasimizi savunmak için topluca sokaklara mı dökülüyor?

Piven ve Bhargava’nın anladığı gibi, rasyonel tartışma, kurallara uyma ve çatışmadan kaçınma “otokratlara karşı işe yaramaz.”

4 Kasım sabahı erken saatlerde, Trump’ın seçimleri çalma taktiklerine dair bugüne kadarki ezici kanıtları katalogladıktan sonra , Washington Post’tan Dana Milbank, Cumhuriyetçilerin oyların sayılmasını engellemek için öfkeyle çalıştığını kabul etti. başka bir halk oyu yenilgisini başka bir seçmen koleji zaferine dönüştürmek. “

Medya bunu meşru bir yasal süreç gibi gösterebilir, ancak bu bir Trump darbesi olacaktır.

Dr. Robin Andersen, Fordham Üniversitesi’nde İletişim ve Medya Çalışmaları Profesörüdür . Ayrıca, Fordham’ın Kamu İletişimi Yüksek Lisans Programı ve Barış ve Adalet Çalışmaları Programı’nı yönetmektedir. Onunla e-posta yoluyla iletişime geçin: andersen [at] fordham.edu

Kaynak:commondreams.org

Koordinator00

Next Post

Çünkü yeni bir Bretton Woods, Covid sonrası ekonomik krizin üstesinden gelmek için yeterli olmayacak - Enrico Grazzini

Cum Kas 6 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Koronavirüs krizi sert vuruyor, ancak yeterli değil: yeni ve korkunç bir küresel mali kriz şimdiden baş gösteriyor. Ekonomik krizin üstesinden gelmenin çözümleri, en azından kağıt üzerinde oldukça basittir: refah ve ekonomi için güçlü kamu desteği; dağlık özel ve kamu borçlarının iptali ve / veya […]
Translate »