Maden işçilerine sosyal medyadan destek

İşçiler, 16 Kasım Pazartesi Ankara’ya yürüyüşlerini sürdürecek.

Tazminat haklarını alabilmek için 12 Ekim’de Ankara’ya yürüyüşe başlayan Somalı ve Ermekli madenciler, görüşmelerden sonuç çıkmazsa yürüyüşe devam edeceklerini açıkladı. İşçilerin bekleyişi sürüyor.

Bağımsız Maden İşçileri Sendikası’ndan yapılan açıklamada, “Mücadelemizin yarattığı müzakere sürecinin sonuçlarını, muhatablarımızın ciddiyetine önem atfederek Gölmarmara’daki nöbet alanımızda madenci dikkatiyle beklemeye devam ediyoruz. 14 yıllık sabrımızın son tarihi 16 Kasım Pazartesi Saat 10.00’da Ankara istikametine yürüyeceğiz” denildi.

İşçilere destek için sosyal medyada “#MadenciyleYürüyorum” etiketiyle kampanya başlatıldı. “#MadenciyleYürüyorum”etkiketi, Twitter’da en çok paylaşım yapılan başlıklardan oldu. Madencilere, oyuncu, yazar, yönetmen, müzisyenlerin de aralarında olduğu binlerce kişi destek verdi.

Kaynak:nethaberajansi.com

Koordinator00

Next Post

HÂLÂ ONLARLAYIZ; ONLARDANIZ[*] TEMEL DEMİRER

Cts Kas 14 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 “Hiçten hiçbir şey çıkmaz, var olan hiçbir şey yok edilemez.”[1] “Çok fazla düşünmenizi istemiyorlar…Yani çok fazla düşünmeniz, önemli insanların işine gelmiyor. Uyanmanız ve anlamanız gerek ki, hayatınızı yönlendiren insanlar var ve siz bunun farkında bile değilsiniz. Perdenin arkasındaki adamların istediği en son şey, bilinçlenmiş […]
Translate »