Kuşadası’nda 8 Mart coşkusu

Kuşadası Kadın Platformunun, Kuşadası 8 Mart etkinliğine ilişkin açıklamasına göre bir basın açıklaması yapıldı. Yürüyüş ve Basın açıklamasına yönelik Platformdan verilen bilgilere göre; ”Kuşadası Kadın Platformu Saat 13.oo’de belediye önünden El Heykeli’ne yürüdü. Yaklaşık 300 kişi yürüyüş boyunca; “Kadın Yaşam Özgürlük, Yaşasın Kadın dayanışması, Kadın cinayetlerine son, Güvenceli iş güvenceli yaşam, İnadına isyan, inadına özgürlük, Erkek adalet değil gerçek adalet, Öldüren sevgi istemiyoruz, Emeğimiz bedenimiz kimliğimiz bizimdir” vb sloganlar atıldığı söylenildi.

Yine El Heykeli’ne ulaşıldıktan sonra ki yapılan basın açıklamasında; ”kadını ötekileştiren kutuplaştırıcı, ayrımcı politikaların gölgesinde yaşamlarımızın yok edilmesine; savaştan, yoksulluktan kaçan mülteci kadınların uğradığı katmerli sömürü ve şiddete ve bizi her geçen gün daha da yoksullaştıran, yaşam koşullarımızı zorlaştıran politikalara karşı yaşam hakkımıza sahip çıkıyoruz. Sözümüzle, itirazlarımızla, haklı mücadelemiz ve haklı taleplerimizle sesleniyoruz” denildi.

Basın açıklamasının ardından performans sanatçısı Zeliha Demirel “Kendine Ait Bir Hareket” isimli performansını sergilediği vurgulandı.

Haber Merkezi

Next Post

MARDİNLİ BİR GÜZELİN ARDINDAN - HİLMİ TOY

Pts Mar 9 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Gülüşünü sevsinler Mardin’li, bir ufka vardın ki, Rojava’yı kucaklayıp gönderdin bize. Devrimi omuzlayıp gönderdin düşlerinle. Keşke bizde sana göğü kucaklayıp verebilseydik. Bizde sana güneşin sofrasını sunabilseydik bitimsiz. Birlikte söyleseydik güneşi içenlerin türküsünü. Şarkılar yarım kaldı, türküler yarım. Daha ne sevdalar yaşanacaktı kavgasıyla, daha ne […]
Translate »