Kürdistanlılar Stuttgart’ta Apdullah Öcalan ve Tüm Politik tutsaklar için Özgürlük yürüyüşü yaptı

İsmail Doğruer(Stuttgart)

Stuttgart hafta sonu Kürdistanlılar ve dostlarının özgürlük çağrılı eylemlerine zemin oldu.

10 Ekim 2020 16.30 Lautenschlagerstrasse de çağrısı yapılan eyleme yüzlerce Kürdistanlı ve Türkiyeli devrimci demokrat kesimlerden oluşan kitle katıldı. Demokratik Güç Birliği ninde çağrıcısı olduğu eylem Kentin en yoğun insan hareketliliği saatlerine denk geldiği için dikkat çekti

”Şimdi zamanı Apdullah Öcalan ve Tüm Politik tutsaklara özgürlük” şiarı ile çağrısı yapılan eylem Stuttgart Lautenschlagerstrasse (Ana tren garının karşısında)den başlayan yürüyüş ana cadde üzerinden Stuttgart Rathaus güzergahı üzerinden Kentin içinde son buldu.

TC’nin, Kürdista’ın Kuzey, Güney ve Rojava sahası üzerinde geliştirdiği yeni işgal ve askeri saldırılar yanısıra iç politik alandada başta Mecliste bulunan HDP ve ESP gibi bileşenlerine diğer devrimci parti ve Dempkratik kitle örgütlerine, Kürdistanlıların yerel seçimlerde kazandığı il/ilçe belediyelerine gözaltı/tutuklama ve Kayyum atama gibi peşpeşe baskıyı artırma, muhalefeti dağıtma ve yönetme zaafiyetini daha fazla baskı daha fazla faşizm yöntemleri ile dış politik sahalarda Kürdistan’a ek olarakDoğu Akdeniz ve Kafkasyada Karabağ vb alanlardaki çelişki/çıkar çatışmaları ortamını kullanarak savaş politikalar körükleyiciliği ve terör ihracı ile yeni suni gündemler yaratma çabalarına karşın TC iktidarının zayıfladığı dış politik arenada da iç politik arena kadar kan kaybettiği ve saldırganlıkla bu açığını kapatmaya çalıştığına vurgu yapan konuşmalar yapıldı.

Bu sürecin Kürt Ulusal hareketinin başta önderliğinin olmak üzere tüm politik tutsakların özgürlüğünü temel alan politik kampanyası paralelinde gerçekleşen yürüyüş içeriğine uygun olarak Apdullah Öcalan’lı flamalar, Pankart ve Sloganlarla gerçekleşti.

İsmail Doğruer

Next Post

VATAN’IN F3’ÜNDE DÖRT GÜN - TEMEL DEMİRER

Paz Eki 11 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 “O sözler ki kalbimizin üstünde Dolu bir tabanca gibi Ölüp ölesiye taşırız O sözler ki bir kere çıkmıştır ağzımızdan Uğrunda asılırız…”[1] 25 Ekim 2020 sabahı. Saat 06.00 suları. Mavi ile Tarçın ortalığı yıkarcasına havlıyorlar; “Bir şey var galiba” diye yataktan fırlayıp, pencereden dışarıya baktığımda […]
Translate »