Köylerdeki Bazı İnsanlar Irkçılığa ve Şiddete Karşı

Bir Başkanlık retweet’i Florida’daki Köyler’den bir videoyu daha fazla sorun çıkarmak için kullansa da, Köyler’de bulunan iki kuruluş, burada büyük üyeliklere sahip farklı bir bakış açısına sahip.

El Efsanesi World BEYOND War – Central Florida ve Barış için Gaziler’den Larry Gilbert – Köyler, hem Köy sakinleri hem de oradaki çok sayıda etkinliğin organizatörleri Salı günü bu açıklamayı yayınladılar:

World BEYOND War-Central Florida ve Barış için Gaziler-Köyler şiddet içermeyen değişimi ve çatışmaya çözüm bulmayı desteklemektedir. Sistemik ırkçılığın sona erdirilmesi ve ABD’de adalet ve gerçekten eşit fırsatların elde edilmesi için temel değişiklik ihtiyacının desteklenmesi çağrısını destekliyoruz. İnsanların ağızlarından çıkan vitriol ve öfkeyi ve şiddetli alışverişi teşvik eden eylemleri kınıyoruz. Ses ve eylemde şiddet daha fazla şiddet başlatacaktır. Dr. King ve diğerleri bize bu kadar uzun zaman önce öğrettiler. Herkes öğrenmedi.

Kara Hayat Önemlidir. Ülkemizin çok uzun bir ırkçılık geçmişi var ve gerekli değişiklikleri ele almak konusunda çok yavaş davranıyoruz. Heykelleri devredebiliriz ve kalbimiz değiştiğinde ırkçılığın sona ereceğini iddia edebiliriz. Ancak bu duygu ve hatta sempati bile yeterli olmayacak.

Önceliklerdeki temel bir değişiklik sağlık, eğitim fırsatı, ceza adaleti ve polis reformu, insani göç politikası, mantıklı silah kontrolü, barış eğitimi, katılımcı demokrasi, göç reformu, ebeveyn izni, yeterli günlük bakım, alternatif enerji, gelişmiş altyapı, geniş finansal eşitsizlik, yeterli barınma, iyileştirilmiş ruh sağlığı ve madde kullanım bozukluğu hizmetleri, uygun fiyatlı ulaşım, uluslararası adalet ve silahların kontrolü, etkili ve merhametli bir dış politika.

Ancak ülkemiz, daha fazla düşman yapan ve bizi daha az güvenli hale getiren, dünyadaki askeri müteahhitler ve militarizm için şişirilmiş bir bütçeyle kaynaklarını çöker. Bu arada, dünya çapında pandemiler, iklim krizi, siber güvenlik ve diğer tehditler ele alınmıyor. Kaynaklar orada. Savaş ve savaş hazırlığı bütçesinde% 10’luk basit bir indirim 74 milyar dolar serbest bırakacak. Hala sözde tüm rakiplerimizden daha fazla harcayacağız. Çok daha fazlası savaştan barışa kaydırılmalıdır.

O zaman gerçek güvenliği, şiddetli çatışmayı azaltmayı, tüm yaşamın önemli olduğu doğru birleşik bir ülkeyi arayabiliriz.

Koordinator00

Next Post

KAPİTALİZMİN “KİRLİ KÜÇÜK SIRRI”: CORONAVİRÜS SIRASINDA ARTAN BORÇ TEHDİDİ - GABRİELLE PİCKARD-WHİTEHEAD

Çar Tem 1 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Bu, koronavirüs pandemisinin küresel kapitalizmde büyüyen çatlakları nasıl ortaya çıkardığına dair üç bölümlük bir dizide Bölüm I’dir. Zenginliğin küçük bir elitin elinde yoğunlaştığı bir dönemde, çoğunluk için rahat yaşam standartlarını korumak, bol miktarda borçlanmaya güvenmeyi gerektirir. Lehman Brothers gibi küresel yatırım bankalarının çöküşüyle ​​2008 […]
Translate »