Kontrgerilla HDP’nin kapatılması için kampanya başlattı.

Haber Merkezi

Kontrgerillanın borazanı Aydınlıkta haberleştirilen ve çoğunluğu halka karşı yürütülen kirli savaşta doğrudan rol oynamış eski kontrgerilla elemanlarından oluşan ’49 Aydının’ , HDP Kapatılsın talebi ile başlattıkları imza kampanyasının duyurusu geçildi.

Basın açıklaması ile duyurulan Kontrgerilla kampanyasının, temel TC anayasası hükümlerine göre kurulmuş ve yasal demokratik faaliyetlerinden başka bir kulp bulunamadığı için halen açık kalmayı başarmış olan Kürdistan ve Türkiyeli yurtsever, demokrat ve sosyalist kimlikli bileşenleri olan HDP’ye yönelik hazırlanmış; içeriğinde de bugüne kadar devletin rutine bağlanmış Türk.İslam sentezcisi kırmızı çizgileri hassasiyeti çerçevesinde ırkçı, faşist, inkarcı, şoven demogojik söylem ve üslubu ile kotarılmış dilekçe TBMM 20. dönem Eski Başkanvekili ve Türk Parlamenterler Birliği Onursal Başkanı Hasan Korkmazcan tarafından imzaya açıldı.

CKD, TGB gibi kurumların Başkanlarının da destek sunduğu ’49 aydın’etiketiyle kamuoyunun algısının yönlendirilmeye çalışıldığı Kontrgerilla kampanyasında, çoğunluğu general eskisi ve devlette bir dönem Bakanlık düzeyinde nemalanmış kişilikler olduğu görülen listede, Kürdistan da ve devrimcilere karşı yürütülen kirli savaşta yakınlarını kaybeden asker polis aileleri, BBP ve VP gibi derin devlet aparatçıkları, kimi Kemalist -Faşist ideolog ve öğretim görevlilerinin imzaları var.

Kemalist devletin bekaası için kalemini kullansada ironik bir şekilde Kontrgerillanın hışmına uğramış Uğur Mumcu’nun kardeşi Ceyhan Mumcu’nunda listede bulunması belki haber değeri taşıyan bir nokta oluşturuyor.

Bugüne kadar kimi iç hesaplaşma ve klik çatışmalarına karşın esasta AKP ve RTE nin tek adam rejiminde ‘milli mutabakat’ bulan bu iplikleri çoktan pazara çıkmış faşist kampanya ekibinin listesinde şimdilik Doğu Perinçekin ismi görülmüyor. Listede boş görünen 49. kişi muhtemelen şatafatlı bir imza günü ile kendileride dahil olacaklardır.

”Anayasamızın 68/4. fıkrası bu anayasal özgürlüğün sınırlarını belirlemiştir. ”Siyasal Partilerin tüzük ve programları ile eylemleri, Devletin bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne (…) aykırı olamaz””

”HDP, 2015 yılında Diyarbakır’da yaptığı kurultayda 14 maddelik özerklik bildirisini kabul etmiştir. PKK’nın sokaklara inin çağrılarını MYK kararı haline getirmiş, kentlerde ayaklanmalar örgütlemiştir” (Kontrgerilla kampanya dilekçesinden) minvalinde Cumhurbaşkanına, ”o gün bu gündür” sinyali verme ve peşkeşi çekme amaçlı çabalardan anlaşılan Meclise Kayyum provokasyonunun devamı ve kapsamlı bir saldırının parçasıdır.

Haber Merkezi

Next Post

Nasılsın Kardeşim - Hilmi Toy

Cts Haz 13 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Şairlerin, bilginlerin, atom güllerinin arasında bir başına ve yalnız kalmamak ve asla yalnız yürümemek yaşam yolunda ve ortasında hayat kavgasının “biz” olmak, “bizce” durmak için, “bizce” üretmek, yazmak, okumak, paylaşmak için nasılsın kardeşim? Nerede olursak olalım, içeride dışarıda, okulda fabrikada, dünyanın hangi mecrasında olursak […]
Translate »