Kürdistan’a Sefer Olur Zafer Olmaz

İsmail Dogruer
SimurgNews
Yayın Koordinatörü

TC’nin AKP iktidarı sürecinde saldırgan dış politikası özellikle Kürdistan merkezli Orta-Doğuda, bölgesel güç olma iddiası ile askeri saldırı, işgal ve alan tutmadan ilhaklara uzanan bir yol haritası izledikleri görülüyor.

Peş peşe planlı ve işgali derinleştirme amaçlı Kürdistanın 3 parçasında da operasyonlar adı altında sömürgeci heveslerle geliştirilen saldırılar kimilerince salt içpolitik çıkmazlarda ırkçı Şoven rüzgarlar yaratarak Türk halk kitlelerini kazanmak olarak yorumlasada OrtaDogu pazarında ve tabiiki Kürdistan’da ki belirsizlik ve kaostan olabildiğince karla çıkma, pazar payını artırma amaçlı mevzii tutma savaşları olarak görmek gerekir.

Bugün TC Kürdistanın 3 parçasında ve Suriye , Libya sahalarında adı konulmamış bir talan savaşının gayrıresmi ve gayrımeşru tarafıdır. Emperyalistlerin pazarlar üzerindeki filler savaşında, aç sırtlan gibi TC ve Türk egemen sınıflarıda pay hayal etmekte kendi avantajlarını sonuna kadar kullanma çabasında olmaktan vazgeçmeyecekleri anlaşılıyor. Haksız savaşların kazananları yeryüzünün talancıları olsada nihai kazanan direnişe geçen halklar ve Kürdistan ulusal kurtuluş mücadelesi olacaktır.

Kürdistan sahalarında varlık gösteren ve kimi Türkiye’li Devrimci Parti ve Örgütler tarafındanda desteklenen Kürt ulusal hareketine, onun askeri ve siyasi etkisine karşı yeni bir saldırı dalgası olarak Güney Kürdistanda başlatılan hava saldırılarını, savaş çığırtkanlığını bunun üzerinden Türk, Kürt ve Arap emekçilerini birbirine kırdırılmasını, bu savaşların yarattığı silah ve ölüm pazarını eşsiz fırsat ve para/güç kaynağı olarak gören tüm Emperyalist/Faşist savaş odaklarını lanetliyoruz.

Koordinator00

Next Post

Alevilerden Avrupa’da Turgut Öker için Adalet Nöbetleri

Sal Haz 16 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Hüseyin Şenol Aleviler, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde hakkında yurtdışına çıkış yasağı olan AABK Onursal Başkanı Turgut Öker’in 18 Haziran’da görülecek duruşmasına dikkat çekmek için ‘Adalet Nöbeti’ndeydi. Ulm’daki nöbete geniş kurumsal destek             Almanya’nın Ulm kentinde de şehir merkezinde Belediye Binası’nın da bulunduğu Marktplatz alanında düzenlenen […]
Translate »