Kazdağları’nda Çadır Nöbetinde ki Aktivistlere Para Cezası

Fotoğraf: Her Yer Kazdağları

Kazdağları’nda Alamos Gold tarafından yapılmak istenen altın madenine karşı 26 Temmuz 2019 tarihinde başlatılan ve 425 gün boyunca devam eden çadır nöbetine kesilen para cezalarına karşı yardımlaşma çağrısında bulunuldu.

Doğaseverlere nöbet tuttukları zamanlarda Çanakkale Valiliği tarafından 550 bin lirayı aşkın para cezası kesilmişti. Ceza gerekçesi olarak Çanakkale İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu‘nun, ormanlarda piknik yapmanın, konaklamanın, dron uçurmanın yasaklanmasını içeren kararlar gösterilmişti.

İtiraz sonuçlanmadan haciz işlemi başladı

Çadır nöbetçileri ise “piknik yapmıyoruz, doğayı savunuyoruz” diyerek kesilen cezalara tepki göstermiş, cezaların iptali için başvurmuşlardı. Ancak itiraz süreci henüz tamamlanmadan haciz emirleri gelmeye başladı.

Her Yer Kazdağları haciz işlemlerine karşı 200 bin lirayı toplayabilmek için Fongogo sitesinde dayanışma kampanyası başlattı. Destek için yapılan çağrıda ise şu ifadeler yer aldı:

Karşı karşıya kaldığımız hacizleri durdurabilmek, yaşamdan yana olan herkes için bir umut olan ve ağacın, sincabın, karacanın hakkını savunanların vicdanıyla büyüyen bu mücadeleye devam edebilmek için şimdi herkesin desteğine ihtiyacımız var. Biliyoruz ki yanımızda, kalbi Kazdağları için atan milyonlar var. Her zaman yanımızda olduğunuz ve desteğiniz için teşekkürlerimizle.

Şu ana kadar 87 bin liranın toplanabildiği dayanışma kampanyasına destek vermek isteyenler bu adresi ziyaret edebilir.

Kaynak:yesilgazete.org

Koordinator00

Next Post

Mercedes'te ki İşçi Eylemleri Üzerine Gözlemler - İsmail Sarıcı

Paz Ara 6 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 „işçi sınıfı için özgürlüğe giden yol, açıkça bellidir. Üretim araçlarının özel mülkiyeti yerine kolektif mülkiyeti koymak, kapitalizmin yerine sosyalizmi kurmak. „ Leo Hubermann Mersedes Firmasının Almanya çapında 20 bin kişinin işine son vereceğini açıklamasının ardından IGM sendikası ve Mercedes`in açıklamalarına tanık oluyor, kamuoyu. Doğaldır ki sosyalist […]
Translate »